امتیاز مثبت
۰
با استیضاح ربیعی مشکلی از کارگران حل نمی‎شود
يکشنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۴۰
کد مطلب: 331873
 
در مقوله استیضاح برای حصول نتیجه مثبت برای کشور و مردم باید نگاه عملکردی حاکم باشد نه نگاه های سیاسی. در مورد استیضاح وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی نگاه عملکردی حاکم نیست.
ابوالفضل موسوی، نماینده مردم یزد در مجلس شورای اسلامی با بیان این مطلب به پایگاه اطلاع رسانی دولت گفت: با استیضاح ربیعی گره ای از مشکل کارگران باز نمی‎شود و باید به فکر طرح‎ها و صرف وقت و انرژی دستگاه‎های حاکمیتی برای برون رفت از مشکلات باشیم.
 
وی با بیان اینکه سوال و نظارت حق نمایندگان است، افزود: مشکلاتی که در حوزه‎های رفاهی دامنگیر جامعه شده است، ناشی از عملکرد ضعیف اقتصادی در دوران قبل است و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به تنهایی نمی‎تواند از عهده رفع این مشکلات انباشت شده از قبل برآید.
 
وی افزود: علی ربیعی یکی از وزرای فعال و آشنا به حوزه مسئولیت خود خصوصا در حوزه رفاه است و با رفتن او از وزارتخانه مشکلی از ذی نفعان حل نخواهد شد که شاید مشکلات هم افزایش یابد.
 
وی با بیان اینکه عملکرد ربیعی در دولت یازدهم  قابل قبول بود  و به همین دلیل هم از مجلس رای اعتماد گرفت، گفت: بنابراین می‎توان مدعی شد استیضاح او در این مقطع نه با نگاه به عملکرد بلکه با نگاه سیاسی ارزیابی کرد.
 
نماینده مردم یزد با اشاره به اینکه یکی دیگر از علل طرح استیضاح وزیر کار وقوع حوادثی مانند غرق شدن کشتی سانچی و سقوط هواپیمای آسمان عنوان شده است، گفت: درست است که بخشی از سهام هواپیمایی آسمان به صندوق بازنشستگی کشوری تعلق دارد، اما سقوط هواپیما چه ارتباطی به وزارت کار دارد؟
 
موسوی با انتقاد از زمان مطرح شدن استیضاح ربیعی در مجلس، گفت: در روزهای پایانی سال، وزارت کار بحث مهم تعیین دستمزد را در دستور کار دارد و مطرح کردن بحث استیضاح در این روزهای حساس اشتباه است.