امتیاز مثبت
۰
زمان عرضه نفت خام در بورس انرژی
جمعه ۱۵ فروردين ۱۳۹۳ ساعت ۱۴:۰۹
کد مطلب: 233115
 
مدیر عامل بورس انرژی از قطعی شدن عرضه نفت خام در 17 فروردین ماه جاری خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، سید علی حسینی با بیان این مطلب افزود: با پیگیری های انجام شده و تأکید وزیر نفت روز 17 فروردین سال آینده، نفت خام در بورس انرژی عرضه می شود.

وی افزود: طبق هماهنگی های به عمل آمده، قرار است در ابتدا روزانه 3 هزار بشکه نفت خام از سوی شرکت ملی نفت ایران عرضه شود تا خریداران و استفاده کننده گان واقعی آنرا خریداری کنند.

مدیر عامل بورس انرژی گفت: بازاریابی لازم برای فروش نفت خام انجام شده است به طوریکه چند پالایشگاه خصوصی برای خرید نفت خام اعلام آمادگی کردند.

حسینی به تلاش های وزارت نفت و شرکت ملی نفت ایران اشاره کرد و گفت: توسعه بازار داخلی فروش نفت خام در دستور کار شرکت ملی نفت و بورس انرژی قرار گرفته و با حمایت جدی وزیر نفت، آینده این بازار روشن است.

این مقام مسوول با اشاره به عرضه 3 هزار بشکه ای نفت خام در روزهای آغازین این عرضه گفت: برای توسعه بازار عرضه نفت خام در بورس انرژی ایجاد تأسیسات بارگیری نفت خام در پالایشگاه اصفهان و پالایشگاه بندرعباس به طور جدی در دستور کار وزارت نفت قرار گرفته است.

وی اظهار داشت: بعد از پایان تعطیلات قیمت پایه هر بشکه نفت خام در اطلاعیه عرضه این محصول در سایت بورس انرژی اعلام خواهد شد.