امتیاز مثبت
۱
یک منبع آگاه در شرکت ملی نفت اعلام کرد
تخفیف نفت ایران باوجود کاهش قیمت نفت!
جمعه ۲۴ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۴۴
کد مطلب: 286900
 
یک منبع آگاه در شرکت ملی نفت ایران به خبرگزاری بلومبرگ اعلام کرد: ایران تخفیف ۲ دلار و ۱۰ سنتی برای فروش نفت خود اعلام خواهد کرد.
تخفیف نفت ایران باوجود کاهش قیمت نفت!
 
اقتصاد ایران آنلاین- خبرگزاری بلومبرگ خبر داد، ایران، عراق و عربستان سعودی برای جذب بیشتر مشتری در بازارهای آسیایی در ماه مارس به دنبال تخفیف فروش بر روی قیمت نفت خود هستند.


این خبرگزاری اعلام کرد: شرکت بازاریابی نفت عراق در جدیدترین اظهارات خود اعلام کرده است نفت سبک بصره را با تخفیف ۴ دلار و ۱۰ سنت نسبت به شاخص قیمت در خاورمیانه به فروش می‌رساند که این کمترین رقم از سال ۲۰۰۳ میلادی است.


همچنین این خبرگزاری به نقل از یک منبع آگاه در شرکت ملی نفت ایران اعلام کرده است ایران نیز نفت خود را با تخفیف ۲ دلار و ۱۰ سنت به مشتریان خود به فروش می‌رساند که این رقم از ماه مارس سال ۲۰۰۰ کمترین رقم است.


این خبرگزاری همچنین اعلام کرد: عربستان سعودی نیز کمترین رقم را در طی ۱۴ سال اخیر برای فروش نفت خود قائل شده است.


به گزارش فارس، بلومبرگ در ادامه این گزارش آورده است عراق دومین و ایران چهارمین کشور تولید کننده نفت اوپک محسوب می‌شوند که به دلیل آنکه از بازار عقب نمانند اقدام به چنین کاری کرده‌اند.


سارا امرسون یک تحلیلگر ارشد شرکت اس آی انرژی در ماساچوست آمریکا اعلام کرده است: ایران به دنبال حفظ سهم خود در بازار است به همین دلیل این تخفیف را قائل شده است.


این گزارش اضافه می کند: هم اکنون قیمت سبد نفتی اوپک به قیمت ۵۳ دلار رسیده است.