امتیاز مثبت
۰
با هدف اجرای استانداردهای زیست محیطی انجام شد
خداحافظی با خودروی خاطره انگیز پژو ۴۰۵ جی ال ایکس
جمعه ۲۳ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۳۷
کد مطلب: 349479
 
خداحافظی با خودروی خاطره انگیز پژو ۴۰۵ جی ال ایکس
 
 این مراسم صبح دیروز با حضور معاون مدیر کل صنایع خودرو و نیرو محرکه وزارت صمت و قائم مقام و معاون اجرایی مدیرعامل شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران در یک شرکت خودروسازی در شمال شرق کشور برگزار شد.

در این مراسم امیر جعفرپور معاون مدیرکل دفتر خودرو و نیرو محرکه وزارت صمت، ۲۷ سال تولید پژو ۴۰۵ در کشور را روز به روز رو به بهبود دانست و گفت: ارتقا از استاندارد یورو ۴ به یورو ۵ و از سوی دیگر الزام رعایت استانداردهای ۸۵ گانه ملی که به خودروسازها ابلاغ شده، هزینه‌های تمام شده محصول را بالا می‌برد که باعث شده تولید این‌گونه خودروها صرفه اقتصادی نداشته باشد.

از سوی دیگر توجه این گروه صنعتی به مسائل زیست محیطی و تولید محصولات کم مصرف باعث توقف تولید این محصول شده است.

جعفرپور افزود: داخلی سازی ۵۰ درصدی خودروهای تولیدی در این شرکت خودروساز در سه سال گذشته به بیش از ۹۰ درصد در حال حاضر رسیده است که این مهم برای محصول جدید K۱۳۲ به ۹۲.۵ درصد می‌رسد و به زودی با همکاری شرکت‌های دانش بنیان قطعات باقی مانده هم داخلی سازی خواهند شد و نهایتاً تا سال ۱۴۰۰ خودکفایی در صنعت خودرو سازی را جشن خواهیم گرفت.

سعید تاجیک قائم مقام مدیرعامل شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران نیز در این مراسم گفت: تمام محصولات تولیدی شرکت خودروسازی شمال شرق کشور دارای استاندارد یورو ۵ است. فقط خودرو پژو ۴۰۵ دارای استاندارد یورو ۴ بود که آن هم امروز تولیدش متوقف می‌شود.

وی افزود: از رده خارج کردن محصولات با مصرف زیاد سوخت و سطح استانداردهای زیست محیطی پایین می‌تواند نقش به سزایی در کاهش میزان آلایندگی محیط زیست و هوای شهرها داشته باشد.

بیژن زاهدی فرد مدیر عامل شرکت تولیدکننده پژو ۴۰۵ جی ال ایکس نیز توقف تولید مدل بنزینی آن را در راستای اجرای استانداردهای زیست محیطی کشور و به هدف تولید خودرو کم مصرف با آلایندگی کمتر و توجه به نوسازی سبد محصول بر اساس خواست مشتریان دانست.

زاهدی فرد گفت: در این شرکت از امروز تولید پژو ۴۰۵ بنزینی با موتور XU۷ متوقف می‌شود.

وی افزود: قصد داشتیم به‌منظور جایگزینی خودرو ۴۰۵ یک خودرو جدید به خط تولید اضافه کنیم اما مشکلات غیر قابل پیش بینی که ویروس کرونا در سراسر جهان به‌وجود آورد باعث شد این امر به تأخیر بیفتد.