امتیاز مثبت
۱
نرخ خرید تضمینی گندم، ۱۲۰۰ نیست
يکشنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۲ ساعت ۱۱:۵۶
کد مطلب: 175968
 
مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران با تکذیب خرید تضمینی گندم به نرخ کیلویی ۱۲۰۰ تومان، گفت: در استان های جنوبی برداشت گندم تقریباً به پایان رسیده است و هیچ برنامه ای برای تغییر قیمت خرید تضمینی گندم وجود ندارد.

عباس قبادی در گفت وگو با فارس در پاسخ به این سوال که صدا و سیما شب گذشته گزارشی منتشر کرد، مبنی بر اینکه خرید تضمینی گندم در مازندران هر کیلوگرم ۱۲۰۰ تومان انجام شده است، اظهار داشت: این خبر کذب محض است و نمی دانم از کجا آن را آورده اند.

وی افزود: دولت تا این لحظه هیچ تصمیمی برای تغییر قیمت خرید تضمینی گندم نداشته است.

مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران گفت: در استان هایی نظیر خوزستان،هرمزگان، بوشهر و ایلام خرید تضمینی در مراحل پایانی قرار دارد و محصول گندم این استان ها تقریباً به پایان رسیده است، لذا به هیچ وجه امکان تغییر خرید تضمینی گندم وجود ندارد.

تا پایان روز گذشته یک میلیون و ۴۰۰ هزار تن گندم به نرخ تضمینی توسط شرکت بازرگانی دولتی ایران خریداری شده است و براساس مصوبه شورای اقتصاد هر کیلوگرم گندم به قیمت ۷۲۰ تومان و هرکیلو گرم گندم دوروم ۷۵۰ تومان توسط دولت خریداری می شود.

بنابراین گزارش به دلیل نوسانات نرخ ارز گزارش هایی منتشر شده است مبنی بر اینکه در استان های غربی گندم به تجار عرب بین هرکیلو گرم ۱۰۰۰ تا ۱۲۰۰ تومان فروخته می شود.

روز جمعه رویترز خبری منتشر کرد مبنی بر اینکه جمهوری اسلامی در دو هفته گذشته ۶۰۰ هزار تن گندم از منطقه دریای بالتیک و آلمان خریداری کرده است که به تائید مسئولان دولتی داخل کشور نیز رسید.