امتیاز مثبت
۰
بهای طلا اندکی بالا رفت
شنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۲۳
کد مطلب: 334664
 
قیمت های طلا بعد از ظهر دیروز (جمعه) به دلیل ریسک گریزی سرمایه گذاران از نشست کشورهای گروه هفت اندکی افزایش یافت.
به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری رویترز، با این حال قیمت هفتگی طلا همچنان در محدودترین دامنه تغییر خود در بیش از یک دهه گذشته قرار دارد.


افزایش شاخص دلار جلوی افزایش چشمگیر بهای طلا در روز گذشته را گرفت. احتمال افزایش نرخ بهره توسط بانک مرکزی آمریکا نیز به تغییر محدود قیمت طلا در طول هفته گذشته کمک کرد.


افزایش نرخ بهره، هرینه فرصت سرمایه گذاری در دارایی بدون بازده طلا را افزایش می دهد.


قیمت تحویل فوری، نقد یا آنی طلا در پایان معاملات دیروز بازار لندن تنها با یک دهم درصد افزایش نسبت به روز پیش از آن به یک هزار و 298 دلار و 11 سنت در هر اونس رسید، در حالی که قیمت آتی طلا در بازار کامکس آمریکا تنها با 30 سنت کاهش نسبت به روز پیش از آن، سطح یک هزار و 302 دلار و 70 سنت در هر اونس را ثبت کرد.


شاخص دلار دیروز با 0.18 درصد افزایش نسبت به روز پیش از آن به 93.55 رسید.


شاخص بازارهای سهام جهان نیز به دلیل انتظار افزایش تنش های تجاری که نشست گروه هفت نیز به آن می پردازد، دیروز کاهش یافت.


نشست کشورهای گروه هفت در حالی دیروز در کانادا آغاز به کار کرده است که رهبران این کشورهای ثروتمند اینک بیش از هر زمان دیگری در تاریخ 42 ساله آن اختلاف نظر پیدا کرده اند، زیرا سیاست های دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا احتمال درگیری یک جنگ تجاری در جهان را افزایش داده و اختلافات دیپلماتیک را بیشتر کرده است.


«پاتریک مگیلیگان» مدیر بازاریابی فلزات شرکت «کی متال ریفاینینگ» آمریکا گفت: قیمت طلا در پایان معاملات بعد از ظهر دیروز افزایش یافت، اما نه خیلی زیاد.


وی افزود: کشورهای گروه هفت در مورد تعرفه ها اختلاف نظر دارند.


مگیلیگان ادامه داد: چهارشنبه آینده نیز نشست سیاستگذاری بانک مرکزی آمریکا را داریم که به افزایش چشمگیر قیمت طلا منجر می شود.