امتیاز مثبت
۰
قیمت هر کیلو گوشت قرمز به 60 هزار تومان رسید
پنجشنبه ۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۴۳
کد مطلب: 333719
 
بررسی‌ها نشان‌ می‌دهد که قیمت انواع گوشت قرمز با شیب ملایمی با افزایش قیمت روبرو شده است؛ به طوری که قیمت هر کیلوگرم ماهیچه گوساله به ۵۰ هزار تومان و فیله گوساله به بالای ۶۰ هزار تومان رسیده است.
قیمت هر کیلو گوشت قرمز به 60 هزار تومان رسید
 

 بازار گوشت قرمز در ایام نوروز با افزایش تقاضا همراه شد و این افزایش تقاضا بهانه‌ای شد برای افزایش قیمت برخی اقلام این محصول. به گفته برخی فروشندگان قیمت انواع گوشت قرمز با افزایش همراه شده که این افزایش قیمت تقریبا از نیمه اسفند سال گذشته آغاز شده است.

بر اساس گزارش ایسنا، گوشت قرمز در سال گذشته هم در مقاطعی نوسان قیمت داشت؛ افزایش قیمتی که مورد تایید مسئولان ذی ربط هم نبود اما عملا در بازار با قیمت بالاتر از سقف تعیین شده عرضه می‌شد.

در حال حاضر بررسی‌ها از بازار مواد پروتئینی نشان می‌دهد گوشت استیکی یکی از اقلام گوشت قرمز است که کیلویی ۶۰ هزار تومان فروخته می شود. همچنین ماهیچه گوساله کیلویی ۵۰ هزار تومان قیمت دارد و هر کیلوگرم راسته گوساله ۵۲ هزار تومان فروخته می‌شود.

فیله پاک کرده گوساله نیز گران‌ترین نوع گوشت قرمز است که کیلویی ۶۲ هزار تومان فروخته می‌شود. گوشت مخلوط گوساله نیز با حدود ۲۰۰۰ تومان افزایش قیمت کیلویی ۴۲ هزار تومان در اختیار مصرف‌کننده قرار می گیرد و ران گوساله نیز کیلویی ۴۵ هزار تومان است.

گوشت گوسفندی نیز افزایش قیمت را تجربه می‌کند. در ااین بخش شقه با گردن گوسفندی به طور متوسط کیلویی ۴۴ هزار و ۸۰۰ تومان فروخته می‌شود که فروشندگان مدعی هستند دام زنده با افزایش قیمت همراه شده که به تبع آن گوشت نیز تغییر قیمت دارد.

در میان محصولات پروتئینی دامی، جگر سیاه گوسفندی کیلویی ۶۲ هزار تومان قیمت دارد که تقریبا ۳۰۰۰ تومان افزایش قیمت داشته است. همچنین هر دست کله پاچه هم ۵۵ هزار تومان فروخته می شود.

انواع گوشت قیمت (هر کیلوگرم)
مخلوط گوساله ۴۲ هزار تومان
ران گوساله ۴۵ هزار تومان
راسته گوساله ۵۲ هزار تومان
ماهیچه گوساله ۵۰ هزار تومان
گوشت استیکی ۶۰ هزار تومان
مغز ران گوساله ۴۷ هزار تومان
شقه با گردن گوسفندی ۴۴ هزار و ۸۰۰ تومان
سردست گوسفندی ۴۶ هزار تومان
ران گوسفندی ۴۴ هزار تومان
جگر سیاه گوسفندی ۶۲ هزار تومان
کله پاچه ۵۵ هزار تومان
دنبه ۱۵ هزار تومان
راسته بی استخوان گوسفندی ۴۳ هزار تومان
گردن گوساله ۳۶ هزار تومان
چرخ کرده گوساله ۳۵ هزار تومان
کف دست با ماهیچه گوسفند ۴۴ هزار تومان
فیله پاک کرده گوساله ۶۲ هزار تومان

انتهای پیام