امتیاز مثبت
۰
رئیس سازمان خصوصی سازی خبر داد:
طلب ۱۶۰۰ میلیارد تومانی دولت بابت سهام عدالت
چهارشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۱ ساعت ۱۰:۳۱
کد مطلب: 132811
 
رئیس سازمان خصوصی سازی گفت: سود سهام عدالت تا پایان سال ۸۹ بیش از ۷۴۰۰ میلیارد تومان بود که ۳۴۰۰ میلیارد به خزانه رفت، ۱۳۰۰ میلیارد به مردم پرداخت شد و ۱۶۰۰ میلیارد تومان دولت هنوز طلب دارد.
طلب ۱۶۰۰ میلیارد تومانی دولت بابت سهام عدالت
 
محمد رحیم احمدوند در خصوص آخرین آمار سود شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی بایت سهام عدالت گفت: بر اساس آخرین آمار موجود که مربوط به سال ۸۵ تا آخر سال ۸۹ است نشان می‌دهد سود مصوب مجامع شرکت‌های سبد سهام عدالت ۷۴ هزار و ۶۲۳ میلیارد ریال بوده که باید این شرکت‌ها پرداخت می‌کردند ولی سود دریافتی از آنها ۴۷ هزار و ۲۳۹ میلیارد ریال بوده است.

به گزارش تسنيم، وی گفت: بخشی از سود مصوب مجامع شرکت‌ها (۷۴ هزار و ۶۲۳ میلیارد ریال) بابت افزایش سرمایه هزینه شده که این رقم ۱۰ هزار و ۹۱۷ میلیارد ریال بوده است، بنابراین طبق آمار موجود حدود ۱۶ هزار و ۴۷۲ میلیارد ریال شرکت‌ها بابت پرداخت سود بدهکار هستند که اقدامات لازم برای دریافت و واریز این مبلغ به خزانه انجام شده است.

رئیس سازمان خصوصی سازی با اشاره به اینکه تاکنون ۳۴ هزار و ۷۷۶ میلیارد ریال به خزانه واریز شده، بیان کرد: از ۴۷ هزار و ۶۲۳ میلیارد ریالی که از شرکت‌ها دریافت شده، ۳ هزار و ۴۷۰ میلیارد ریال به شرکت‌های سرمایه‌گذاری و تعاونی‌های استانی بابت هزینه تشکیل این شرکت‌ها و سرمایه‌گذاری‌هایی که انجام داده‌اند، پرداخت شده است. همچنین، ۱۳ هزار و ۳۳۵ میلیارد ریال نیز طی سالهای ۸۵ و ۸۶ به ۲۰ میلیون و ۵۹۶ هزار و ۱۹۰ نفر مشمول سهام عدالت در آن زمان، سود پرداخت شده است.

وی در خصوص صورت‌های مالی سالهای ۹۰ و ۹۱ بیان کرد: مجامع شرکت‌ها معمولاً در اواخر شهریور برگزار می شود که پس از مصوب شدن سود در مجامع تا ۸ ماه مهلت دارند آن را پرداخت کنند که بخشی از این سود‌ها در حال پرداخت است ولی هنوز جمع بندی نشده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم ، پیش از این خبرهایی مبنی بر پرداخت سود سهام عدالت به مردم اواخر امسال یا اوایل سال آینده مطرح شده بود که واکنشهایی را برانگیخت و مسئولان سازمان خصوصی سازی نیز اعلام کردند، تا زمانی که سهم دولت بابت پول سهام عدالت به طور کامل پرداخت نشود، امکان واریز سود به حساب مردم وجود ندارد.