امتیاز مثبت
۰
مشروعیت بخشی به کالاهای غیراصلی با گارانتی‌های جعلی، مردم را بی‌اعتماد کرد
اسارت بازار ایران در زندان «برندهای تقلبی»؛ مبارک سازمان حمایت از مصرف کننده
دوشنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۱۴
کد مطلب: 260819
 
در موارد متعددی گارانتی‌های تقلبی چاپ شده در داخل، روی بسته‌بندی لوازم فیک نصب می‌شود. برخی از فروشندگان لوازم خانگی نیز خود از متقاضیان این کالاهای فیک هستند و به دلیل مقرون به صرفه نبودن ترجیح می‌دهند برای حفظ مشتریانی که استطاعت خرید برندهای گران‌تر را ندارند در فروشگاه‌ها اجناس ارزان‌تر تقلبی عرضه کنند.
اسارت بازار ایران در زندان «برندهای تقلبی»؛ مبارک سازمان حمایت از مصرف کننده
 
اقتصاد ایران آنلاین: بنابر گزارش‌های موجود، تولیدات تقلبی ٥ تا ٧ درصد از سهم تجارت جهانی را به خود اختصاص داده‌اند و درآمد سالانه ٦٠٠میلیارد دلاری این صنعت که در مقایسه با قاچاق موادمخدر، تجارتی کم‌خطر و سودآور شناخته شده، روزبه‌روز درحال افزایش است.

گسترش بازار برندهای تقلبی تنها به‌دلیل کپی‌برداری بیشتر تولیدکنندگان از کالاهای لوکس نیست. بدیهی است که هنگام بروز بحران اقتصادی، نگرش مردم نسبت به سرمایه‌گذاری یا نحوه هزینه‌کردن پول، تغییر پیدا می‌کند.

به گزارش ورزنامه شهروند، افرادی که توان مالی کمتری دارند، به سمت خرید کالای ارزان‌تر متمایل می‌شوند و به اجناس نامرغوب، ناشناس یا حتی برندهای تقلبی روی می‌آورند. درحالی‌که مصرف‌کنندگان متمول، روی کالاهای لوکس و گران در آن سر طیف قیمت، سرمایه‌گذاری می‌کنند و بدین‌ترتیب بازار اجناس اصل و گرانقیمت هردو گسترش می‌یابد.