امتیاز مثبت
۰
حرکت «گریس‌ یک» به سمت بنادر مدیترانه ادامه دارد
شنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۴۰
کد مطلب: 345383
 
معاون دریایی سازمان بنادر و دریانوردی، خبر توقیف مجدد نفتکش ایرانی «گریس یک» را نادرست دانست و گفت: این کشتی بعد از رفع توقیف، در حال طی کردن مسیر خود به سمت بنادر مدیترانه است.
«جلیل اسلامی» روز شنبه در گفت و گو با ایرنا، با بیان اینکه نام این نفتکش به «آدریان دریا» تغییر یافته است، افزود: موضوعات مربوط به توقیف مجدد این نفتکش صحت ندارد و اخبار رسمی در خصوص وضعیت این نفتکش ایرانی به زودی منتشر خواهد شد.

 
اسلامی اضافه‌کرد: اتفاق جدیدی برای نفتکش ایرانی رخ نداده است.

 
نفتکش ایرانی «گریس یک» حدود ۴۰ روز پیش به بهانه «نقض تحریم‌های اتحادیه اروپا علیه سوریه» توسط شناورهای نیروی دریای انگلیس در تنگه جبل‌الطارق توقیف شد. در پی توقیف این نفتکش، برخی منابع خبری مدعی شدند که این نفتکش حامل سلاح بوده است اما دولت محلی منطقه جبل‌الطارق پس از انجام بررسی‌های آزمایشگاهی دقیق تأکید کرد که نفتکش گریس‌ یک تنها حامل نفت خام بوده است.

 
دادگاه عالی جبل‌الطارق ابتدا در روز جمعه ۱۴ تیر حکم توقیف این نفتکش حامل نفت ایران را به‌مدت ۱۴ روز تمدید کرد و پس از پایان این دوره بار دیگر حکم به تمدید ۳۰روزه توقیف نفتکش گریس‌ یک داد.

 
پنجشنبه هفته گذشته دادگاه جبل‌الطارق حکم آزادی این نفتکش را صادر کرد.

 
خبرگزاری فرانسه بامداد شنبه خبر داد که دادگاهی در آمریکا بر اساس شکایت دولت این کشور، حکم توقیف نفتکش گریس یک در جبل طارق را صادر کرده است.