امتیاز مثبت
۰
۲ میلیون نفر سبد کالا گرفتند
جمعه ۱۸ بهمن ۱۳۹۲ ساعت ۱۳:۱۴
کد مطلب: 225151
 
در مرحله دوم، بخش دیگری از کارگران تأمین اجتماعی، مستمری بگیران و عده‌ای دیگر از کارمندان مشمول تأمین اجتماعی که در دولت شاغل هستند، می‌توانند سبد کالا دریافت کنند.
وزیر کار با اشاره به اینکه برنامه‌ریزی‌ها برای شناسایی کارگران غیر بیمه ای در طرح سبد کالا آغاز شده است گفت: تا کنون نزدیک به دو میلیون نفر سبد کالا دریافت کرده‌اند و با توزیع ۳ میلیون سبد طی ۲ هفته آینده مشمولین دیگر اعلام می‌شوند.

علی ربیعی در گفت‌وگو با تسنیم، با اشاره به اینکه توزیع سبدکالا هیچ ربطی به یارانه نقدی ندارد گفت: عمده مشکلاتی که در بازدیدهایم از مراکز توزیع به من ارائه شده در راستای مدت زمان طولانی برای ارائه سبد بوده است که اکنون این مراحل از 7 مرحله به 3 یا 4 مرحله رسیده است.

ربیعی با اشاره به طولانی بودن صف‌های دریافت سبد کالا در برخی از شعب گفت: در راستای هماهنگی‌های انجام شده با وزارت صنعت، معدن و تجارت قرار است تعداد دستگاه‌های کارت‌خوان (pos) در این فروشگاه‌ها را افزایش دهیم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تاکید کرد: تا کنون نزدیک به دو میلیون نفر سبد کالا دریافت کرده‌اند، این میزان که به 3 میلیون برسد ما لیست مشمولین تامین اجتماعی و مستمری بگیران را اعلام خواهیم کرد.

ربیعی درباره مرحله دوم طرح سبد کالایی نیز گفت: در مرحله دوم، بخش دیگری از کارگران تأمین اجتماعی، مستمری بگیران و عده‌ای دیگر از کارمندان مشمول تأمین اجتماعی که در دولت شاغل هستند، می‌توانند سبد کالا دریافت کنند.

وی با اشاره به ارائه سبد کالای حمایتی از سوی دولت گفت: در حال شناسایی آن دسته از کارگرانی هستیم که تحت پوشش هیچ بیمه‌ای نیستند تا از دریافت سبد کالای حمایتی دولت برخوردار شوند.