امتیاز مثبت
۰
موج پول تازه همچنان به بازار سرازیر است
جهش دوباره ۲۰۸۱ واحدی شاخص کل بورس
دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۱۱
کد مطلب: 334952
 
معامله‌‌گران بورس تهران امروز در دومین روز معاملاتی این هفته همچنان شاهد ثبت رکوردهای جدید نماگرهای منتخب بورس تهران همزمان با پرحجم شدن معاملات و اقبال خریداران سهام برای جمع‌آوری سهم‌های اغلب صادرات‌محور بود.
جهش دوباره ۲۰۸۱ واحدی شاخص کل بورس
 
به گزارش  فارس، شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس اوراق بهادار تهران (تدپیکس) در پایان معاملات امروزدو شنبه 28 خرداد ماه 97 با افزایش دو هزار و 81 واحدی رکورد تاریخی 104 هزار و 533 واحد را برای خود ثبت کرد.

 
شاخص کل هم ‌وزن اما با افزایش 63 واحدی عدد 18 هزار و 350 واحد را به نمایش گذاشت.

 
شاخص سهام آزاد شناور نیز با افزایش 2 هزار و 141 واحدی به رقم  115 هزار و 125 واحد دست یافت.

 
شاخص بازار اول اما در حالی با افزایش یک هزار و 761 واحدی به رقم 75 هزار و 868 واحد دست یافت که شاخص بازار دوم با افزایش 2 هزا ر و 934 واحدی عدد  213 هزار و 979 واحد را به نمایش گذاشت.

 
امروز همچنین شاخص کل فرابورس (آیفکس) با افزایش 10 واحدی روی رقم یک هزار و 201 واحد ایستاد.

 
بر اساس این گزارش، امروز معاملات سهام در نماد معاملاتی شرکت های معدنی و صنعتی چادر ملو با 305واحد، فولاد مبارکه با 247 واحد و معدنی و معدنی و صنعتی گل  گهر با 197 واحد افزایش بیشترین تأثیر مثبت را بر برآورد شاخص کل بورس به نام خود ثبت کردند.

 
در مقابل، معاملات سهام در نماد معاملاتی شرکت‌های مخابرات ایران با 41 واحد، ایران خودرو با 12 واحد و پاکشو با 11 واحد کاهش، بیشترین تاثیرمنفی را در محاسبه این نماگر به دوش کشیدند.

 
به گزارش فارس، ارزش کل معاملات امروز بورس تهران در حالی به بیش از 710 میلیارد تومان نمایش داده شد که ناشی از دست به دست شدن بیش از 2 میلیارد و 551 میلیون سهم و اوراق مالی قابل معامله طی 137 هزار و 477 نوبت داد و ستد بود.

 
طی معاملات امروز نماد معاملاتی شرکت‌های گسترش سرمایه‌گذاری ایرانیان، آذریت، فولاد خوزستان و اوراق خرید و فروش تبعی آن، ذغال سنگ نگین طبس، پتروشیمی شاهزند، شهد ایران، باما، سرمایه‌گذاری صنعت بیمه، موتورسازان تراکتورسازی ایران، حق تقدم خرید سهام نفت بهران، ایران ارقام، ماشین‌سازی اراک، تولیدی و خدمات صنایع نسوز توکا، بهپاک، ایرکاپارت صنعت و سرمایه‌گذاری مسکن تهران از سوی ناظر بازار سهام متوقف و در مقابل نماد معاملاتی شرکت‌های مدیریت صنعتی شوینده توسعه صنعت بهشهر، فراورده‌های نسوز ایران، سرامیکای صنعتی اردکان، داروسازی فارابی، صنایع بهداشتی ساینا، پاکدیس، دامداری تلیسه نمونه، سرمایه‌گذاری مسکن تهران، چادر ملو، صنعتی نیرومحرکه، فنرسازی خاور، شیشه‌سازی مینا و ریل‌سیر کوثر بازگشایی شدند.

 
به گزارش فارس، امروز در باراز ۲ بورس تهران که به معاملات درون گروهی سهامداران عمده اختصاص دارد، بیش از ۱۵.۵ میلیون سهم سرامیکای صنعتی اردکان به ارزش بیش از ۴ میلیارد تومان با معاملات انتقالی میان سهامداران عمده همراه شد. همچنین ۸ میلیون سهم بیمه میهن به ارزش کمتر از ۷۰۰ میلیون تومان معاملات انتقالی را تجربه کرد. سرمایه گذاری صنعت بیمه نیز بیش از ۶ میلیون سهم به ارزش بیش از ۲ میلیارد تومان را با معاملات انتقالی به پایان برد و در نهایت کمتر از ۳ میلیون سهم آسان پرداخت پرشین به ارزش بیش از ۵ میلیارد تومان به کدهای درون گروهی سهامدار عمده انتقال یافت. همچنین ۲ میلیون سهم همراه اول به ارزش بیش از ۲.۵ میلیارد تومان به کدهای درون گروهی سهامدار عمده تجمیع شد.

 
بر اساس این گزارش امروز بورس تهران در حالی طی دومین روز معاملاتی این هفته همچنان شاهد معاملاتی پرحجم و اقبال خریداران سهام برای جمع‌آوری سهم‌های اغلب صادرات‌محور در گروه‌های بنیادی بازار بود که عبور اغلب نمادهای معاملاتی از نوسان ۲۰ درصدی و لزوم توقف معاملاتی بر اساس دستورالعمل‌های جدید به منظور ارائه گزارش شفاف‌سازی اندکی از سرعت خرید سهام کاسته شد، هرچند که پرش بیش از ۲ هزار واحدی شاخص کل بورس همچنان حاکی از پتانسیل پرشتاب بازار سهام برای جذب نقدینگی و پاسخگویی به عطش خریداران سهام دارد.

 
به گزارش فارس، این روند در حالی است که حقوقی‌ها و بازارگردان‌های آنها در سهم‌های پرتقاضا همچنان در دامنه نوسان مثبت قیمتی برای عرضه سهام خودنمایی می‌کند.