امتیاز مثبت
۰
نامه سناتورها به جان کری درباره ایران
دوشنبه ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۴ ساعت ۰۰:۴۱
کد مطلب: 293057
 
شماری از سناتورهای جمهوری خواه آمریکا در نامه ای به وزیر خارجه این کشور خواستار انتشار گزارش حقوق بشری این وزارت خانه درباره ایران شدند.
مهر: شماری ازسناتورهای آمریکایی در نامه به وزیر خارجه این کشور نگرانی شان را از تاخیر در انتشار گزارش حقوق بشر وزارت خارجه آمریکا درباره ایران ابراز کردند.

 
سناتور تد کروز بهمراه مک انزی، جان ایساکسون، دیوید پردو، مارک کرک، مارکو روبیو، در نامه ای به جان کری نگرانی عمیق خود از تاخیر در انتشار گزارش وضعیت حقوق بشر ایران اعلام کردند.

 
در این نامه علت انتشار نامه از سوی آنها تاخیر در انتشار گزارش حقوق بشر بخصوص گزارش حقوق بشر ایران عنوان شده و آمده است که دولت موظف است که این گزارش را هرساله ارائه نماید.

 
در این نامه همچنین آمده است: با توجه به مذاکرات جاری دولت اوباما با جمهوری اسلامی ایران در مورد برنامه هسته ای این کشور ، لازم است که این گزارش زودتر منتشر شود. با وجود اینکه شما قول دادید که تحریم های حقوق بشری حتی باوجود قرداد نهایی پرجا بماند، اما این ترس وجود دارد که دولت اوباما با درگیر شدن در مذاکرات خطر واقعی تعامل به این کشور که سابقه خوبی در مباحث حقوق بشری ندارد، را درک نکند.

 
در این نامه آمده است: ما نمیتوانیم این موضوع را منفک از برنامه هسته ای ایران تلقی کنیم. ورد تاخیر آن از شما توضیح خواهیم خواست.