امتیاز مثبت
۱
از بین بردن شکاف قیمت ها یا ادامه انحصار؟
دو روی سکه آزادسازی قیمت خودرو
سه شنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۰۸
کد مطلب: 336897
 
همزمان با افزایش شکاف قیمت خودرو در کارخانه و بازار، خودروسازان در هفته های اخیر پیشنهاد آزادسازی قیمت خودرو را به وزارت صنعت، معدن و تجارت ارائه داده اند و خبرها حاکی از این است که این وزارتخانه به این درخواست چراغ سبز نشان داده و هم اکنون تصمیم گیری نهایی آن در گرو نظر رئیس جمهوری است. مشاور خودرویی وزارت صنعت، معدن و تجارت روز گذشته گفت: «این وزارتخانه با آزادسازی قیمت خودرو موافق است؛ اما چون این موضوع در شرایط غیر عادی اعلام شده، باید رییس جمهوری خود در این رابطه تصمیم گیری کند.» خودروسازان علت ناهمخوانی میزان عرضه و تقاضا را فعالیت سفته بازانه دلالان عنوان کرده اند و معتقدند اگر قیمت خودرو به خودروسازان سپرده شود دیگر شاهد افزایش تقاضای کاذب و خرید غیرمصرفی خودرو نخواهیم بود. در حال حاضر اختلاف قیمت خودروهای زیر ۳۰ میلیون تومان در کارخانه و بازار به۵ تا ۸ میلیون تومان، خودروهای ۳۰ تا ۴۵ میلیون تومان به ۱۵ تا ۲۰ و خودروهای ۴۵ تا ۶۰ میلیون تومان به۱۵ تا ۲۵ میلیون تومان رسیده است واین مساله تقاضای غیرمصرفی خودرو را افزایش داده است به صورتی که در کمتر از چند دقیقه پس از بازشدن سایت پیش فروش خودروسازان، ظرفیت آن پر می‌شود که این مساله علاوه بر عرضه کم خودروسازان نشان دهنده افزایش تقاضاست. خودروسازان معتقدند دراین شرایط به هر میزان تولید داشته باشیم بازهم با تقاضای کاذب روبه روست و بنابراین با آزادسازی قیمت ها این مشکل حل می شود. این پیشنهاد اگرچه در شکل اولیه خود منطقی است و باعث کاهش التهابات بازار خودرو می شود؛ اما با توجه به بدعهدی معمول خودروسازان که ناشی از «انحصار» بوده است در شرایط فعلی که این صنعت با مشکلاتی همچون «ارز گران» و «تحریم» رو‌به‌رو است با اما و اگرهای زیادی رو به روست.
دو روی سکه آزادسازی قیمت خودرو
 
سعیده زمانی- اقتصاد ایران آنلاین: این درخواست خودروسازان در شرایطی است که به گفته فعالان این بازار در حال حاضر خودروسازان از عرضه خودرو به بازار امتناع می کنند.  سعید موتمنی، رییس اتحادیه فروشندگان خودرو روز گذشته  از توقف مجدد فروش خودروهای داخلی به بازار از سوی شرکتهای تولید کننده خودرو خبر داد و با اشاره به افزایش ۱۰ درصدی قیمتها در یک هفته گذشته گفت: «بازار خودرو به آرامش نسبی رسیده بود، اما با اظهار نظر درخصوص آزاد سازی قیمت خودروها و حضور نداشتن شورای رقابت برای قیمت گذاری خودروهای زیر ۴۵ میلیون تومان، شرکتهای خودروسازی عرضه را متوقف کردند که این اقدام، قیمتها را افزایش داده است.» رییس اتحادیه فروشندگان خودرو، انحصار موجود در بازار خودرو را مانع قیمت گذاری مناسب آن دانست و ادامه داد: «باید برعملکرد شرکتهای تولید کننده خودرو نظارت وجود داشته باشد؛ اما در حال حاضر اینگونه نیست.»

    چراغ سبز به حذف تدریجی قیمت‌گذاری دستوری خودرو
در روزهای گذشته  مجلس با اصلاح ماده ۵۱ سیاست‌های اجرایی اصل ۴۴، جایگاه شورای رقابت را تغییر داده است.  حمیدرضا فولادگر، رییس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی در این باره گفت: «با توجه به اصلاحات صورت گرفته در ماده ۵۱ سیاست‌های اجرایی اصل ۴۴ از سوی مجلس شورای اسلامی، جایگاه شورای رقابت از رگولاتور (تنظیم‌کننده) بخشی به رگولاتور رگولاتورها تغییر خواهد کرد.» به گفته وی، با توجه به این اصلاحیه، شورای رقابت دیگر به‌صورت بخشی به قیمت‌گذاری (از جمله تعیین قیمت خودروهای داخلی) ورود نمی‌کند، اما در صورت مشاهده انحصار در بخش‌های مختلف اقتصادی، به وزارتخانه‌های مربوطه پیشنهاد تشکیل رگولاتور (برای حذف انحصار) را می‌دهد. در این شرایط به نظر می رسد موضوع حذف تدریجی قیمت‌گذاری دستوری خودرو مورد اتفاق نظر بسیاری از دستگاه های مرتبط قرار گرفته است.  
 
    انجمن خودروسازان: قیمت خودرو را آزاد کنید تا قادر به ادامه تولید باشیم
شاپور سامعی، نایب رییس انجمن قطعه‌سازان روز گذشته  در نشست خبری که با حضور مشاور خودرویی وزارت صنعت، معدن و تجارت برگزار شد با اشاره به مشکلات قطعه سازان گفت: «نوسانات نرخ دلار عاملی شده تا ما نتوانیم به تولید مستمر بپردازیم. کاهش حجم تولید قطعه اثر قابل توجهی بر تولید خودرو می گذارد و  به اعتقاد ما ۴۰ تا ۵۰ درصد حجم تولید کاهش یافته است.»

وی گفت: «امروز خودروسازان و قطعه‌سازان نمی‌توانند از بانک‌ها وام دریافت کنند چرا که آنها سودهای ۲۵ درصدی را مطرح می‌کنند. در حال حاضر این سوال برای ما مطرح است که اگر ما باید قطعات را با دلار ۹ تا ۱۰ هزار تومانی تولید کنیم قیمت خودرو رشد قابل توجهی پیدا می کند که اصلا منطقی نیست.» 

به گزارش خبرگزاری ها، نایب رییس انجمن قطعه سازان اضافه کرد: «امروز خودروهای تولیدی را فروخته و نمی‌توانند کار جدیدی تولید کنند. علاوه بر این قطعه سازان هم به دلیل کمبود نقدینگی امکان تولید ندارند و در نهایت قیمت خودرو غیر منطقی افزایش پیدا می کند که مردم توان خرید آنها را ندارند. به اعتقاد ما قیمت خودرو باید آزاد شود تا با فروش خودرو در حاشیه بازار رشد قیمت مواد اولیه کاهش پیدا کند.»

مازیار بیگلو، دبیر انجمن قطعه‌سازان هم با اعلام اینکه امروز صنعت قطعه‌سازی در بحران قرار دارد، اظهار داشت: «به خودروسازان گفتیم ما از اول شهریور امکان تولید قطعه نداریم و آنها نیز به تبع کاهش ۸۰ درصدی تولید را پیش رو دارند.»

وی به پیشنهادات انجمن برای رفع مشکلات پیش روی قطعه‌سازان اشاره کرد و افزود: «دولت باید ارز مورد نیاز صنعت خودرو و قطعه سازی که حدود ۳ میلیارد دلار است را تامین کند. علاوه بر این قیمت خودرو هم باید آزاد شود تا تاثیر افزایش قیمت مواد اولیه با فروش خودرو در حاشیه بازار برطرف شود.» بیگلو اضافه کرد: «خودروسازان درخواست افزایش قیمت محصولات خود را به همراه آنالیزهای قیمتی به وزیر صنعت ارائه کرده اند و قرار است این موضوع مورد بررسی قرار گیرد. ما نیز در این رابطه درخواست پرداخت ۱۰ هزار میلیارد تومان نقدینگی برای صنعت خودرو هستیم»
 
  کارشناسان: مشکل صنعت خودرو سوء مدیریت است
زنجیره خودروسازان در حالی معتقدند که با آزادسازی قیمت خودرو می توانند بخشی از مشکلاتشان را حل کنند که به گفته بسیاری از کارشناسان فارغ از مشکلات فعلی اقتصاد کشور، این بهانه ها سالهاست از سوی خودروسازان مطرح می شود و به گفته آنها مهمترین مشکلات فعلی صنعت خودرو کشور ناشی از سوء مدیریت، دخالت دولت و انحصار است. موضوع کیفیت پایین خودرو و نارضایتی مشتریان از خدمات پس از فروش خودروها که از ابتدایی ترین حقوق مصرف کنندگان در هر کجای جهان محسوب می شود از مهمترین چالش های صنعت خودروست که با وجود گذشت حدود 60 سال از عمر این صنعت همچنان پابرجاست. اغلب کارشناسان اگرچه مخالف قیمت گذاری دستوری هستند؛ اما معتقدند در شرایط فعلی این مساله ریسک بزرگی است؛ چرا که امکان افزایش التهابات بازار خودرو را فراهم می کند. حال باید دید در روزهای آینده چه تصمیمی در این باره گرفته خواهد شد.