امتیاز مثبت
۰
معاون رئيس جمهور مانع توسعه كردستان بود
ادامه جنجال سخنان معاون رئيس جمهور
دوشنبه ۷ مرداد ۱۳۹۲ ساعت ۱۶:۴۶
کد مطلب: 188991
 
به دنبال سخنان جنجالي معاون اول رئيس جمهور در فاصله يك هفته مانده به پايان كار دولت دهم، سردار محمد حسن رجبي طي سخناني نسبت به سخنان رحيمي واكنش نشان داد و وي را يكي از عوامل در راستاي عدم توسعه يافتگي كردستان عنوان كرد.
روزنامه آرمان: به دنبال سخنان جنجالي معاون اول رئيس جمهور در فاصله يك هفته مانده به پايان كار دولت دهم، سردار محمد حسن رجبي طي سخناني نسبت به سخنان رحيمي واكنش نشان داد و وي را يكي از عوامل در راستاي عدم توسعه يافتگي كردستان عنوان كرد.

وي با انتقاد از دفاع معاون اول رئیس جمهور از متهم فساد اقتصادی گفت: تلاش وی برای آزادی این فرد غیرعادی بودن موضوع را نشان می‌دهد. سردار رجبی بيان كرد: تصور مردم از سفر رحیمی به کردستان دست پر بوده و شامل دستاوردهایی است که می‌تواند منجر به توسعه استان شود ولي متاسفانه در عمل چيزي غير از آن ثابت شد و اين عدم توسعه‌‌يافتگي كنوني در كردستان به خود رحيمي بر مي گردد.

وی عنوان کرد: رحیمی اگر می‌خواست استان کردستان رونق بگیرد در حقیقت در چنین جایگاهی می‌توانست اقداماتی داشته باشد و کردستان توسعه‌یافته‌تر از حال حاضر باشد ولي وي هيچ گاه نخواست كه به كردستان كمك كند. فرمانده سپاه بیت‌المقدس یادآور شد: مردم انتظار داشتند در مراسم افتتاحیه مرکز جراحی قلب سنندج از دستاوردهای دولت در زمینه توسعه مسائل بهداشتی و درمانی استان سخن بگوید، اما وی در آن مراسم از شخصی که متهم به فساد اقتصادی است دفاع می‌کند و از آن به عنوان نخبه اقتصادی نام می‌برد.

وي اظهار داشت: این سخنان معاون اول رئیس‌جمهور غیرمتعارف و تعجب‌برانگیز است و ظلم بزرگی در حق نخبگان استان است که رحیمی این متهم به فساد اقتصادي و بازداشت شده را نخبه قلمداد می‌کند. سردار رجبی گفت: آقای رحیمی باید متوجه باشند که تمامی اقدامات نهادها در راستای خواست نظام صورت می‌گیرد و هیچ فردی بدون دلیل بازداشت نمی‌شود.

وی اضافه کرد: اینکه آقای رحیمی از مسئولان، نمایندگان مجلس و به خصوص نماینده ولی فقیه درخواست می‌کند آزادی این متهم را دنبال کنند، غیرعادی بودن موضوع را نشان می‌دهد و این نمی‌تواند چیز ساده‌ای باشد که رحیمی از این شخص پشتیبانی می‌کند. فرمانده سپاه بيت المقدس کردستان گفت: در پایان این نکته را هم بیان کرد که سپاه در برابر حرکات اخیر استاندار کردستان در این حوزه ساکت می‌ماند و چیزی نمی‌گوید.