امتیاز مثبت
۰
بانک سپه در چین، کره جنوبی و عراق شعبه می زند
يکشنبه ۱۹ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۲۷
کد مطلب: 325097
 
مدیرعامل بانک سپه از برنامه این بانک برای گشایش شعبه در کشورهای کره جنوبی، چین و عراق خبر داد و گفت: اقدام های اولیه برای این کار انجام شده و به زودی با مساعدت نهادهای مرتبط داخلی و محلی شاهد فعالیت شعب این بانک در این کشورها خواهیم بود.
به گزارش ایرنا از بانک سپه، «محمدکاظم چقازردی» روز یکشنبه اظهار داشت: افتتاح این شعب با توجه به پیش بینی های صورت گرفته درباره احتمال افزایش حجم مبادلات تجاری در دستور کار است.


وی درباره انطباق شعب خارج از کشور این بانک با قوانین و مقررات بین المللی و محلی، اظهار داشت: بانک سپه در شعب خارجی خود برای مطابقت فعالیت های خود با مقررات محلی کشور میزبان و پایش همه فعالیت ها و عملکرد این شعب با آخرین قوانین و مقررات و استانداردهای بین المللی نظیر مبارزه با پولشویی، واحدی به نام تطبیق راه اندازی کرده است.


چقازردی یادآور شد: 575 فقره سند در حوزه فعالیت ارزی به ارزش 556 میلیون یورو در پنج ماه نخست سالجاری در شعب خارج از کشور بانک سپه ثبت شده است.


رئیس هیات مدیره بانک سپه از رشد 134 درصدی فعالیت های ارزی بانک سپه در چهار ماهه نخست سالجاری نسبت به مدت مشابه سال قبل از آن خبر داد و افزود: رقم فعالیت های ارزی این بانک در چهار ماهه نخست سالجاری به 5 میلیارد و 800 میلیون دلار رسید.


به گفته وی، در همین مدت 61 میلیون دلار ضمانت نامه ارزی توسط بانک سپه صادر شد.

چقازردی با اشاره به تجهیز شعب خارجی بانک سپه بعد از رفع تحریم های بین المللی، خاطر نشان کرد: این بانک برای کمک به تسریع و تسهیل صادرات غیر نفتی و واردات مواد اولیه و ماشین آلات برای رونق تولید داخلی گسترش ارتباط با بانک های خارجی را به طور جدی دنبال می کند.

 
*رشد منابع و اعطای تسهیلات


مدیرعامل بانک سپه با اشاره به رشد همزمان منابع سپرده ای و اعطای تسهیلات و همچنین بهبود اکثر شاخص های این بانک در سال گذشته و پنج ماهه نخست سالجاری،گفت: بانک سپه به واسطه موفقیت در جذب منابع و ترزیق آن به بخش های مختلف اقتصادی، نقش تأثیرگذاری در رونق اقتصادی کشور داشته است.


وی اظهار داشت: از مجموع منابع جذب شده بانک سپه تا پایان مرداد ماه سالجاری حدود 60 درصد آن در قالب تسهیلات به بخش های مولد اختصاص یافته است.


وی ادامه داد: سوق دادن میزان تسهیلات اعطایی بانک سپه به بخش های مولد در 5 ماهه نخست سالجاری نسبت به مدت مشابه سال قبل از آن حدود 20 درصد رشد داشته است.

 
* رشد 34 درصدی منابع بانک سپه


مدیرعامل بانک سپه از رشد 34 درصدی منابع بانک سپه در چهار ماهه نخست سالجاری نسبت به مدت مشابه سال 95 خبر داد و گفت: مانده منابع بانک سپه در پایان مرداد ماه سالجاری به 746 هزار میلیارد ریال رسیده است.


چقازردی ضمن تاکید بر همراهی بانک سپه با اهداف اقتصاد مقاومتی و سیاست های اقتصادی دولت تدبیر و امید، تصریح کرد: مانده تسهیلات اعطای بخش های مختلف اقتصادی در پایان مرداد ماه سالجاری با 17 درصد رشد نسبت به مدت مشابه سال قبل به 433 هزار میلیارد ریال رسیده است.


وی افزود: از مجموع تسهیلات پرداختی توسط بانک سپه 121 هزار و 650 میلیارد ریال به بخش صنعت و معدن،27 هزار و 445 میلیارد ریال به بخش کشاورزی و 126 هزار و 160 میلیارد ریال به بخش خدمات اختصاص یافت.


رئیس هیات مدیره بانک سپه خاطرنشان کرد: پرداخت تسهیلات به بخش های صنعت و معدن، کشاورزی و خدمات در چهار ماهه نخست سالجاری در مقایسه با مدت مشابه سال قبل از آن به ترتیب34 ، 5 و 11 درصد رشد نشان می دهد.


وی درباره پرداخت تسهیلات به بخش بازرگانی گفت: مانده تسهیلات پرداختی بانک سپه به این بخش در پایان مرداد ماه سالجاری به 45 هزار و 780 میلیارد ریال رسید که نسبت به مدت مشابه سال 95، حدود 16 درصد رشد داشته است.

 
* رتبه بالای بانک سپه در اجرای طرح ضربتی وام ازدواج


رئیس هیات مدیره بانک سپه با بیان اینکه تعداد وام ازدواج پرداختی این بانک در طرح ضربتی از مرز 31 هزار فقره گذشت، اظهار داشت: با توجه به میزان پرداختی وام نسبت به سهمیه تعیین شده، در اجرای طرح ضربتی وام ازدواج بین پنج بانک تجاری بسیار موفق عمل کرده است.

وی افزود: شعب استان های خراسان رضوی، تهران، فارس، خوزستان، مازندران، آذربایجان شرقی، اصفهان، لرستان، گیلان و کرمانشاه با پرداخت بیشترین تعداد وام ازدواج به ترتیب رتبه های اول تا دهم را در طرح ضربتی به خود اختصاص دادند.

 
* در ایجاد اشتغال برای محرومین دومین بانک کشور هستیم


رئیس هیات مدیره بانک سپه گفت: با پرداخت 2 هزار و 132 میلیارد تومان تسهیلات به خانواده های تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) در سال های 1392 تا 1395 بانک سپه به خودکفایی بیش از 18 هزار خانوار محروم کشور کمک کرد.


وی با بیان اینکه بانک سپه در درصد تسهیلات پرداختی نسبت به سهم تکلیفی به محرومین، دومین بانک کشور است، اظهار داشت: این بانک 1000 میلیارد ریال از منابع داخلی خود در سالجاری را برای ایجاد شغل پایدار و گره گشایی از مشکلات خانواده های تحت پوشش کمیته امام خمینی (ره) اختصاص داده است.


چقازردی گفت: پس از اجرایی شدن برجام از اوایل بهمن ماه سال 94، ارتباط سوئیفتی با 107 بانک برقرار و 55 حساب مربوط به بانک سپه نزد 28 بانک خارجی افتتاح یا فعال شده است.

 
* افزایش 32 درصدی پایانه های فروشگاهی بانک سپه


رئیس هیات مدیره بانک سپه به توسعه خدمات الکترونیکی این بانک در دو سال اخیر اشاره کرد و افزود: در سال های اخیر این بانک توسعه خدمات الکترونیکی را به صورت جدی دنبال کرده و به واسطه اعتماد عمومی و تلاش کارکنان تعداد پایانه های فروشگاهی تا پایان مرداد ماه سال جاری با 32 درصد رشد نسبت به مدت مشابه سال قبل از آن به 331 هزار دستگاه رسیده است.

وی درباره دستگاه های خودپرداز این بانک گفت: بانک سپه در حال حاضر با 3 هزار و 769 دستگاه خودپرداز در سراسر کشور به خدمات رسانی مشغول است.


چقازردی گفت: تعداد دستگاه های خود پرداز بانک سپه طی چهار ماهه نخست سالجاری در مقایسه با مدت مشابه سال قبل 24 درصد رشد داشت.

 
* کمک به دولت در اجرای طرحهای ملی نقشه راه بانک سپه


چقازردی تصریح کرد: بانک سپه در کنار دولت دوازدهم همچون سالهای گذشته مصمم است تا علاوه بر توجه و کمک به تحقق اهداف کلان اقتصادی، رفع نیاز های خرد مردم را نیز مدنظر قرار داده و برای حل آن تمام تلاش خود را معطوف کند.


رئیس هیأت مدیره بانک سپه یادآورشد: بانک سپه همواره در اجرای قوانین پولی کشور پیشتاز بوده و به عنوان بانکی تأثیرگذار و منضبط اجرا کننده سیاستهای کلان بانک مرکزی است.