امتیاز مثبت
۰
مشاركت بيمه ها در فروش اقساطي مسکن
يکشنبه ۸ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۱۶
کد مطلب: 301642
 
عضو هيئت مديره انبوه سازان مسکن با بيان اينکه در اجراي طرح فروش اقساطي مسکن نيازي به منابع مالي جديد بانکها نيست، گفت : بانکها ميتوانند متناسب با توان کارشناسي خود و اعتبارسنجي و توان سنجي مشتريان با پرداخت اقساط مشتريان را تضمين کنند و نيازي نيست پول جديد تزريق شود.


به گزارش رادیو اقتصاد؛ ايرج رهبر در مصاحبه با این راديو اظهار داشت حتي سند بيمه هم مي تواند در اين عرصه همکاري کند و متناسب با خدماتي که مي دهد درامد هم به دست اورد .


وي افزود : پيشنهاد ما همکاري بانک مسکن است چون از تخصص و دانش کافي در اين عرصه برخوردار است .


ايرج رهبر گفت : طرح فروش اقساطي مسکن متناسب با توان مشتريان عملياتي مي شود و هر سهمي که نسيه خريداري مي شود ، به صورت اقساط و با سود پايين بازپرداخت خواهد شد .


وي افزود :‌ اين طرح براي مشترياني است که در طبقه متوسط و بالا قرار دارند و تا مدت 5 تا 7 سال بتوانند اقساط باقي مانده را نيز بازپرداخت کنند.


ايرج رهبر اظهار داشت : پارسال كانون سراسري انبوه‌سازان كشور مواردي را براي خروج مسكن از ركود با عنوان بسته پيشنهادي تقديم رئيس جمهور کرد كه در پي دستور معاون اول رئيس جمهور جلسات متعددي  در باره بررسي پيشنهاد  انبوه سازان تشكيل شد که  يكي از موارد  آن فروش اقساطي يا ليزينگ مسکن بود.


در بحث فروش اقساطي مسکن ،‌انبوه‌سازان  واحدهاي ساخته‌ شده خود را با توافق خريدار بصورت اقساطي واگذار مي کنند  كه لازمه آن تضميني است كه با همكاري بانك صورت مي گيرد تا كل اقساط بموقع ، تسويه و سند ملک به نام فروشنده زده شود. وي درباره نرخ پيشنهادي سود ازجانب انبوه‌سازان گفت: اين سود 2 درصد بيش از تورم است به اضافه اينكه بانك مسكن 4درصد بابت تضمين كارمزد دريافت مي‌كند.


اين طرح براي شهرهاي متوسط و كوچك 200 ميليون تومان براي شهرهاي بزرگ مثل تهران حداقل تا 400 ميليون تومان است كه مي‌تواند براي واحدهاي کوچك با متقاضيان مسكوني که در همين نرخ باقي ماند كمك شود.