امتیاز مثبت
۰
یادداشت معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی تهران بزرگ به مناسبت روز روانشناس
دوشنبه ۹ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۰۸
کد مطلب: 343547
 
یادداشت معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی تهران بزرگ به مناسبت روز روانشناس
 
روانشناسی؛ تنها یک حرفه و تخصص نیست بلکه نوعی مسئولیت و تعهد اجتماعی است که یک متخصص روح و روان به عنوان یک روانشناس می‌تواند در سلامت فردی و اجتماعی افراد یک جامعه ایفا نماید بسیار موثر وکلیدی و غیر قابل انکار می‌باشد.

 
بسمه تعالی
روانشناسی ؛ تنها یک حرفه و تخصص نیست بلکه نوعی مسئولیت و تعهد اجتماعی است که یک متخصص روح و روان به عنوان یک روانشناس می تواند در سلامت فردی و اجتماعی افراد یک جامعه ایفا نماید بسیار موثر وکلیدی و غیر قابل انکار می باشد.


امروزه با توجه به گستردگی و پیچیدگی مشکلات و مشغله های روحی و روانی که افراد جوامع مختلف به انحا مختلف با آنها روبرو می باشند؛ بعد روانی انسان درگیر مخاطرات و تلاطم های بسیاری است که وجود و وجوب علم روان شناسی را بیش از هر زمان دیگری نمایان می سازد؛ حفظ و صیانت جسمی و روانی انسان به عنوان ارزشمند ترین و مهمترین عنصر اجتماعی، نیازمند متخصصانی است که با تعهد و تخصص خود لایه های مختلف روانی افراد را در نوردند و مشکلات روحی و روانی آن را درمان نمایند. که این مهم را روانشناسان متعهد و متخصص ما به انجام می رسانند.


با توجه به اهمیت موضوع روانشناسی، نیروی انتظامی هم با راه انداری اداره مشاوره و مددکاری با ارایه خدمات آموزشی ، پیشگیری و ... در حیطه های مختلف خانواده، بالینی، حقوقی، تربیتی، ازدواج، انتظامی به عنوان یک منبع حمایتی با رعایت اصل رازداری به همه افراد جامعه خدمت رسانی می کند؛ چرا که اعتقاد راسخ ما بر این است که علم روانشناسی علمی موثر، کاربردی و تاثیر گذار است که میتواند کلید حل بسیاری از مشکلات روحی و روانی افراد جامعه باشد.


بدون شک هرچه سلامت روانی افراد یک جامعه بیشتر باشد میزان جرایم و آسیب های اجتماعی در آن جامعه کمتر خواهد بود، هشتم اردیبهشت ماه روز روانشناس را به آنانی که در سلامت روان افراد جامعه فعال هستند، تبریک می گوییم.