امتیاز مثبت
۰
آخوندی خبرداد:احداث ترمینال دوم فرودگاه امام با سرمایه گذاری بین المللی
پنجشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۲ ساعت ۱۴:۲۸
کد مطلب: 207232
 
وزیر راه و شهرسازی گفت: بزودی با تامین مالی طرح مترو تهران - پرند زمان بهره برداری از آن اعلام خواهد شد.
واحدمرکزی خبر نوشت: عباس آخوندی امروز در بازدید از مترو پرند و فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) افزود: بخش قابل توجهی از طرح 52 کیلومتری متروی تهران - پرند اجرا شده است و بزودی و با تامین اعتبارمورد نیاز ، عملیات اجرایی ان با سرعت بیشتری پیگیری می شود . 

آخوندی درباره مترو پردیس و هشتگرد نیز اظهارداشت : مطالعات مترو پردیس هنوز کامل نشده و تاکنون هم از مترو هشتگرد بازدید نداشته ام که زمان بهره برداری آن را اعلام کنم. 

وی گفت : در این مسیر پیشنهاد شد دو ایستگاه برای قم و واوان در نظر گرفته شود تا مسافران قم از ایستگاه مسیر فرودگاه بتوانند وارد و یا به سمت قم خارج شوند. 

وزیر راه و شهرسازی درباره طرح های توسعه فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) هم افزود: این فرودگاه برای جابجایی 50 میلیون مسافر در سال برنامه ریزی شده بود که هم اکنون سالانه کمتر از 6 میلیون مسافر در آن جابجا می شوند. 

وی گفت: با تلاش های وزیر امور خارجه امیدواریم بتوانیم سرمایه گذاری خارجی دعوت واز طریق فاینانس طرحهای توسعه فرودگاه امام را اجراکنیم . 

آخوندی افزود:‌ باید تلاش کنیم که فرودگاهی در شأن ملت ایران بسازیم. وزیر راه و شهرسازی گفت: ترمینال 2 فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) با ظرفیت جابجایی سالانه 20 میلیون مسافر از جمله طرحهای توسعه فرودگاه امام خمینی (ره) است که نیاز به سرمایه گذاری بین المللی دارد.