امتیاز مثبت
۰
قیمت طلا کاهش یافت
شنبه ۱ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۲۲
کد مطلب: 333133
 
به دنبال تقویت ارزش دلار به علت انتظار برای افزایش نرخ بهره بانکی آمریکا و کمتر شدن ریسک‌های ژئوپلتیکی در نظر سرمایه‌گذاران، قیمت طلا 9 دلار کاهش یافت و طی هفته گذشته نیز یک درصد از ارزش خود را از دست داد.
به گزارش فارس به نقل از رویترز، به دنبال تقویت ارزش دلار به علت انتظار برای افزایش نرخ بهره بانکی آمریکا و اینکه بازیگران بازار در مورد ریسک های سیاسی و امنیتی در جهان اندکی کمتر نگران هستند، قیمت طلا کاهش یافت و طی هفته گذشته نیز نزول کرد.

 
هر اونس طلا در بازارهای جهانی 9.17 دلار کاهش یافت و 1336.36 دلار فروخته شد. قیمت طلا به طور متوسط طی هفته گذشته یک درصد کاهش یافته است.

 
سرمایه‌گذاران کمتر در مورد تنش‌های ژئوپلتیکی که قیمت طلا را در اوایل هفته گذشته تقویت کرد به ویژه در مورد سوریه و کره شمالی نگران هستند.

 
سیمونا گامبارینی، اقتصاددان کپیتال ایکانومیک گفت: «البته، ریسک‌های ژئوپلتیکی هنوز در مقایسه با آغاز سال بالاست اما به نظر می‌رسد نسبت به چند روز گذشته اندکی کم شده باشد.»

 
طلا اغلب در مواقع بی ثباتی به عنوان منبع امن سرمایه‌گذاری دیده می‌شود. افزایش نرخ بهره جذابیت سرمایه‌های بدون بهره را کاهش می‌دهد و ارزش دلار را بالا می‌برد که سبب گران‌تر شدن طلا برای مالکان دیگر ارزها می شود.