امتیاز مثبت
۰
شاخص بورس ۲۳۵۵ واحد رشد کرد
دوشنبه ۷ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۴۳
کد مطلب: 347723
 
شاخص بورس ۲۳۵۵ واحد رشد کرد
 
شاخص کل در بازار بورس امروز (دوشنبه) دو هزار و ۳۵۵ واحد رشد داشت که در نهایت این شاخص به رقم ۴۲۰ هزار و ۶۶۸ واحد رسید.

 
براساس معاملات امروز بیش از ۶ میلیارد و ۷۳۵ میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۳۴ هزار و ۸۶۶ میلیارد ریال داد و ستد شد.

 
همچنین شاخص کل (هم وزن) با ۹۰۱ واحد افزایش به ۱۳۸ هزار و ۲۳۴ واحد و شاخص قیمت (هم وزن) با ۶۰۱ واحد رشد به ۹۲ هزار و ۲۱۷ واحد رسیدند.

 
شاخص آزاد شناور نیز با دو هزار و ۸۴۹ واحد افزایش به رقم ۵۰۴ هزار و ۱۶۲ واحد رسید، شاخص بازار اول یک هزار و ۶۴۸ واحد و شاخص بازار دوم پنج هزار و ۷۵ واحد افزایش داشتند.

 
به گزارش ایرنا، علاوه براین در بین تمامی نمادها، نماد توسعه معادن و فلزات (ومعادن) با ۳۰۳ واحد، کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران (حکشتی) با ۲۲۲ واحد، پارس سویچ (بسویچ) با ۱۹۹ واحد، انرژی خلیج فارس مبین (مبین) با ۱۱۷ واحد و معدنی و صنعتی گل گهر (کگل) با ۱۱۶ واحد بیشترین تأثیر مثبت را بر شاخص کل داشتند.

 
 نماد صنایع پتروشیمی خلیج فارس (فارس) با ۱۹۶ واحد، گروه مپنا (رمپنا) با ۱۸۲ واحد، پالایش نفت اصفهان (شپنا) با ۱۰۸ واحد، شرکت ارتباطات سیار ایران (همراه) با ۹۴ واحد، خدمات انفورماتیک (رانفور) با ۹۳ واحد و نفت و گاز پتروشیمی تامین (تاپیکو) با ۸۷ واحد هم بیشترین تاثیر منفی را بر معاملات امروز بورس داشتند.

 
برپایه این گزارش، در بین نمادهای امروز نماد سایپا، بانک ملت، بانک تجارت، فولاد مبارکه اصفهان، ملی صنایع مس ایران، پالایش نفت اصفهان و بانک پارسیان در گروه نمادهای پربیننده قرار داشتند.

 
گروه خودرو در معاملات امروز صدرنشین برترین گروه‌های صنعت شد و در این گروه ۸۱۸ میلیون و ۸۱۰ هزار برگه سهم به ارزش بیش از سه هزار و ۴۳۲ میلیارد ریال داد و ستد شد.

 
آخرین وضعیت شاخص فرابورس

 
شاخص فرابورس نیز بیش از ۱۷ واحد افت داشت و بر روی کانال پنج هزار ۳۲۳ واحد ثابت ماند.

 
همچنین در این بازار دو میلیارد و ۶۰۳ هزار برگه سهم به ارزش بیش از ۱۸ هزار و ۳۳۹ میلیارد ریال داد و ستد شد.

 
امروز در بین تمامی نمادها، نماد صنایع ماشین های اداری ایران (مادیرا)، تولید نیروی برق دماوند (دماوند)، توریل (توکاریل)، بانک دی (دی)، نفت پاسارگاد (شپاس) بیشترین تأثیر مثبت را بر شاخص این بازار داشتند.

 
همچنین نماد پتروشیمی مارون (مارون)، پتروشیمی زاگرس (زاگرس)،‌ فولاد هرمزگان جنوب (هرمز)، سنگ آهن گهرزمین (کگهر)، توسعه مولد نیروگاهی جهرم (بجهرم)، فرابورس ایران (فرابورس) و شرکت آهن و فولاد ارفع (ارفع) مانع از رشد بیشتر این شاخص شدند.