امتیاز مثبت
۰
پرونده سانچی تا پنج ماه آینده در نوبت بررسی دادگاه قرار می گیرد
جمعه ۲۱ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۰۸
کد مطلب: 341323
 
مدیرعامل شرکت ملی نفتکش ایران گفت: پرونده تصادف بین کشتی های ایرانی و چینی (سانحه سانچی) تا پنج ماه آینده در نوبت رسیدگی قرار می گیرد و دادگاه آن در هنگ کنگ یا چین برگزار می شود.
نصرالله سردشتی عصر پنجشنبه در حاشیه آیین بزرگداشت نخستین سالگرد شهدای سانچی در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: بیمه گران انگلیسی طرف قرار داد شرکت ملی نفتکش با ادعاهایی که چین، کره و ژاپن برای آلودگی دارند به طور مستقیم با آنها در حال مذاکره هستند.


وی تصریح کرد: دادگاهی که قرار است در چین یا هنگ هنگ برگزار شود، بحث درجه تقصیر را در حادثه سانچی مشخص خواهد کرد که این دادگاه نیز ارتباط زیادی با شرکت ملی نفتکش ایران ندارد.


سردشتی در ادامه از پرداخت پول بیمه به 11نفر از خانواده های شهدای سانچی خبر داد و گفت: به بقیه خانواده هایی که امور مربوط به انحصار وراثت را در دست انجام دارند، حق بیمه پرداخت خواهد شد.

 
** 13نفر از خانواده های شهدا جذب شرکت نفتکش شده اند


مدیرعامل شرکت ملی نفتکش ایران اضافه کرد: همچنین طبق مصوبه هیات مدیره این شرکت، یک نفر از اعضای درجه یک خانواده های شهدای سانچی به کار گرفته می شوند که تاکنون 13 نفر در این شرکت جذب شده اند.


سردشتی افزود: پرداخت مستمری به برخی از بازماندگان حادثه سانچی نیز همانند خانواده های شهدا خواهد بود و اعضای خانواده این شهدا هم که هم اینک سر کار هستند در جاهای مختلف شرکت به کار گرفته شده اند.


وی گفت: با توجه به نیازمندی شرکت ملی نفتکش ایران به جذب نیرو در دریا، در صورت نیاز برخی از اعضای خانواده های این شهدا بدون نیاز به مصوبه و خارج از سهمیه به کار گرفته خواهند شد.


مدیرعامل شرکت ملی نفتکش ایران در عین حال یادآورشد: کمیته ویژه رسیدگی به حادثه سانچی هم گزارش خود را ارائه کرده است و هم یک بار این گزارش توسط کاپیتان بسنده به همراه فیلم برای خانواده شهدا نمایش داده شده است.


وی درباره تاثیر تحریم ها بر مساله حادثه کشتی سانچی و مسائل بیمه ای آن گفت: این پیگیری مربوط به بیمه گران است و درجه تقصیر روی مسایل بیمه ای تاثیر نمی گذارد.


سردشتی در عین حال تاکید کرد که «بحث تحریم ها ربطی به سانچی ندارد.»


به گزارش ایرنا، نخستین آیین یادبود قربانیان سانحه کشتی سانچی عصر امروز در حسینیه ارشاد تهران برگزار شد.


شانزدهم دی ماه پارسال نفتکش تحت مالکیت شرکت ملی نفتکش ایران به نام «سانچی» که با محموله میعانات گازی به سفارش شرکت «هانوا توتال» کره جنوبی عازم این کشور بود، در 158 مایلی سواحل شرقی چین با یک کشتی فله‌بر چینی برخورد کرد.


در پی این حادثه 32 سرنشین این نفتکش جان باختند که پیکر سه نفر به کشور بازگشت اما 29 نفر دیگر به دریا سپرده شدند.