امتیاز مثبت
۰
معاون وزیر راه و شهرسازی خبر داد
تفکیک زمین‌های کشاورزی استان‌های شمالی ممنوع شد
دوشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۴۸
کد مطلب: 328120
 
مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن گفت: با استناد به مصوبه هیئت‌ وزیران، به موازات توسعه گردشگری از تفکیک زمین‌های کشاورزی به ویژه در استان‌های‌شمالی کشور، جلوگیری خواهد شد.
به گزارش تسنیم،‌ حمیدرضا عظیمیان با اشاره به برنامه سازمان ملی زمین و مسکن برای تخصیص زمین به ساخت مجتمع‌های عمومی و گردشگری، اظهار کرد:‌ به تازگی مصوبه‌ای از سوی هیئت وزیران ابلاغ شد که بر اساس آن تسهیلات مناسبی برای بخش گردشگری تخصیص یابد و همه سازمان‌ها و نهادهای مسئول در این کار سهیم باشند که مصوبه مذکور به همه دستگاه‌ها نیز ابلاغ‌ شده است.

 
وی افزود: سازمان ملی زمین و مسکن به استناد مصوبه هیات‌وزیران، بخش‌هایی را که تحت‌مسئولیت سازمان بود طی بخشنامه‌هایی به تمامی استان‌های کشور تحت‌عنوان واگذاری زمین به نام دهکده‌های گردشگری ابلاغ کرد تا همکاری لازم در این رابطه، صورت بگیرد.

 
وی تصریح کرد: واگذاری زمین از سوی سازمان ملی زمین و مسکن و با همکاری سازمان میراث‌فرهنگی برای تامین دهکده‌های گردشگری با شرایط مناسبی تسهیل شده است.

 
عظیمیان یادآور شد: در بخشنامه دولت بیشتر اشاره به استان‌های شمالی یعنی استان‌های گیلان، مازندران و گلستان شده است و تاکید بر این مطلب دارد که به موازات توسعه گردشگری باید از تفکیک زمین‌های کشاورزی در شمال کشور به طور بی‌رویه جدا جلوگیری شود.

 
معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه درخواست ویلاسازی و سایت‌های گردشگری همواره در استان‌های شمالی وجود داشته و دارد، از ساماندهی ساخت ویلا توسط دستگاه‌های اجرایی دولتی خبر داد و گفت: در نظر است تا در مناطقی که زمین‌های با ارزش کم کشاورزی وجود دارد، زمین‌ها به قطعات کوچک و نامناسب تقسیم نشوند بلکه دستگاه‌های اجرایی بتوانند زمین ها را تهیه کرده و به صورت یکجا برای احداث دهکده های گردشگری خریداری کنند.

 
وی تصریح کرد: زمین‌های مرغوب کشاورزی به شدت محافظت خواهند شد و از هرگونه ساخت و ساز در آنها جلوگیری بعمل خواهد آمد. در همین رابطه نیز در صورت بروز تخلف، هیچگونه بخشش و چشم‌پوشی نسبت به متصرفان اعمال نخواهد شد.