امتیاز مثبت
۰
گزارشی از مصوبات دیروز هیات واگذاری؛
سهام ۴ شرکت بابت رددیون دولت واگذار می‌شود/واگذاری ۱۷.۵درصد سهام سایپا
يکشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۲ ساعت ۱۳:۳۷
کد مطلب: 211903
 
در جلسه روز گذشته هیات واگذاری با عرضه سهام ۴ شرکت از جمله سایپا بابت رد دیون دولت موافقت و یک شرکت برقی نیز از لیست واگذاریهای سال ۹۲ حذف شد.
سهام ۴ شرکت بابت رددیون دولت واگذار می‌شود/واگذاری ۱۷.۵درصد سهام سایپا
 

اقتصاد ایران آنلاین: در جلسه دیروز (شنبه 25 آبان ماه) هیات واگذاری قیمت پایه و شرایط واگذاری 49 درصد سهام شرکت خدمات کیفیت آریا اس جی اس از شرکتهای زیرمجموعه شرکت مادر تخصصی ملی صنایع پتروشیمی بابت رددیون دولت به بانک مسکن از طریق مذکره و 19.54 درصد سهام شرکت آلومینیوم ایران(ایرالکو) از شرکتهای زیرمجموعه شرکت مادر تخصصی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران بابت رددیون دولت به صندوق بازنشستگی کارکنان فولاد به صورت نقد و اقساط از طریق بورس به تصویب رسید.

به گزارش تسنیم، موافقت با قیمت پایه و شرایط واگذاری 100 درصد ارزش نیروگاه صوفیان زیرمجموعه شرکت مادر تخصصی توانیر از طریق مزایده به صورت نقد و اقساط،30 درصد سهام شرکت عمران و مسکن سازان شرق از شرکتهای زیرمجموعه شرکت مادر تخصصی عمران و بهسازی ایران بابت رد دیون دولت به بانک مسکن از طریق فرابورس و 17.5 درصد سهام شرکت سایپا از شرکتهای زیرمجموعه شرکت مادر تخصصی سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران بابت رددیون دولت به صندوق بازنشستگی کارکنان فولاد از طریق بورس از دیگر مصوبات جلسه دیروز این هیات بود.

همچنین در این جلسه که با حضور وزیر امور اقتصادی و دارایی و سایر اعضا در این وزارتخانه تشکیل شد ادغام شرکتهای سانا و سابا در سازمان توسعه ایران لغو و با انحلال شرکت فن آوران دنا ساخت گسترش از شرکتهای زیرمجموعه شرکت مادر تخصصی سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران موافقت شد.

بر اساس این گزارش، با تصمیم دیروز اعضای هیات واگذاری قرار شد سازمان توسعه برق ایران از فهرست شرکتهای قابل واگذاری سال 92 خارج شده تا اقدامات قانونی نسبت به انتقال این شرکت از گروه 2 به گروه 3 انجام شود.

در اولین جلسه رسمی هیات واگذاری در دولت یازدهم که دو هفته پیش تشکیل شد نیز اعضا با خروج موقت شرکت پست از لیست شرکتهای قابل واگذاری سال 92 منوط به این شرط که روند آماده سازی واگذاری شرکت متوقف نشود موافقت کردند و مقرر شد در لیست شرکتهای قابل واگذاری سال 93 قرار بگیرد.