امتیاز مثبت
۰
توضیح ظریف درباره اجلاس سه جانبه باکو: وزیران خارجه تصمیم آمریکا درباره قدس را محکوم کردند
چهارشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۳۰
کد مطلب: 328743
 
وزیر خارجه کشورمان ظهر روز چهارشنبه پس از پایان پنجمین نشست سه جانبه وزیران امور خارجه ایران، ترکیه و آذربایجان اظهار کرد: در این جلسه توافق شد که همکاری‌های بخش خصوصی سه کشور افزایش پیدا کند.
به گزارش ایسنا، محمدجواد ظریف که در جمع خبرنگاران در باکو سخن می‌گفت، با ابراز خرسندی از این‌که برای دومین بار در طول این یک ماه به باکو سفر کرده‌ و با مقامات این کشور دیدار و رایزنی داشته‌ است، اظهار کرد: امروز پنجمین نشست همکاری‌های سه جانبه ایران، ترکیه و آذربایجان برگزار شد و این جلسات، جلسه‌هایی مفید و کارآمد برای همکاری های منطقه‌ای است.

 
این دیپلمات عالی‌رتبه کشورمان با بیان اینکه ایران، آذربایجان و ترکیه دارای پیوندهای تاریخی، جغرافیایی و فرهنگی هستند و زمینه‌های بسیار زیادی برای همکاری‌های سه کشور وجود دارد، ادامه داد: در جلسه امروز مشورت‌های سیاسی نیز بین مقامات سه کشور انجام شد و قرار است این همکاری‌ها و مشورت‌ها ادامه پیدا کند.

 
وی با اشاره به بیانیه‌ای که بعد از پایان این نشست منتشر شد، گفت: همان‌طور که در بیانیه آمده در این جلسه در مورد موضوعات مختلفی صحبت کردیم و تصمیم اخیر آمریکا درباره قدس شریف محکوم شد.

 
ظریف با بیان اینکه سه کشور بر گسترش همکاری‌هایشان در حوزه‌های مختلف فرهنگی و اقتصادی از جمله ترانزیت و توریسم تاکید کردند، خاطر نشان کرد: سه کشور تصمیم گرفتند همکاری‌هایشان در بخش خصوصی گسترش پیدا کند و ما از این موضوع خوشحال هستیم. در این راستا تصمیمات خوبی گرفته شد و ان‌شاءالله در دور آینده مذاکرات این بخش را نیز وارد این جریان خواهیم کرد.

 
وی در پایان گفت: امیدواریم که در آینده نزدیک شاهد عملی و اجرایی شدن همکاری‌ها باشیم.