امتیاز مثبت
۰
دستور قطع برق تولیدکنندگان ارز دیجیتال صادر شد
جمعه ۳۱ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۴۰
کد مطلب: 344358
 
وزارت نیرو، دستور قطع برق تولیدکنندگان ارزهای دیجیتال را صادر کرد و از شرکتهای برق منطقه‌ای و توزیع نیروی برق خواست که با توجه به در پیش بودن پیک تابستانی، نتیجه اقدامات خود را گزارش دهند.
بعد از مطرح شدن انتقادات بسیار بر روی تولید ارز دیجیتال با استفاده از برق ارزان قیمت دولتی، وزارت نیرو دستور قطع برق تولیدکنندگان ارزهای دیجیتال را صادر کرد. خبرگزاری مهر نیز روز گذشته با انتشار گزارشی در حوزه استفاده تولیدکنندگان ارز دیجیتال از برق کارخانه‌های متروک، حسینیه‌ها و مساجد نسبت به سوءاستفاده این تولیدکنندگان ارز دیجیتال هشدار داده بود.

 
در نامه که از سوی محمدحسین متولی‌زاده، مدیرعامل توانیر به مدیران عامل شرکتهای برق منطقه‌ای و توزیع برق با موضوع «ارز دیجیتال» صادر شده، آمده است:

 
مدیران عامل محترم شرکتهای برق منطقه‌ای و توزیع نیروی برق

 
موضوع: ارز دیجیتال

 
با سلام

 
با توجه به توسعه مراکز ارز دیجیتال که بدون ارائه مجوز، نبود تعرفه خاص و استانداردهای فنی لازم در مدار قرار گرفته‌اند و در پیک تابستان شرکتهای توزیع نیروی برق را با مشکل جدی مواجه می‌نمایند، مقتضی است با عنایت به قسمت اول بند «د» جز <«۱-۵۰-۴« آئین‌نامه تکمیلی تعرفه‌های برق مربوط به قطع موقت انشعابات مذکور تا تعیین تکلیف قانونی، اقدام لازم مبذول و نتیجه اقدامات صورت گرفته را به معاونت هماهنگی توزیع توانیر منعکس نمایند.