امتیاز مثبت
۰
مصائب اجاره نشینی در تهران در مقایسه با شهرستان ها
يکشنبه ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۱۳
کد مطلب: 321353
 
پولی که زوج های جوان تهرانی بابت رهن خانه نقلی پرداخت می کنند، می تواند آنها را در سایر شهرها صاحبخانه کند.
مصائب اجاره نشینی در تهران در مقایسه با شهرستان ها
 
روزنامه هفت صبح: پولی که زوج های جوان تهرانی بابت رهن خانه نقلی پرداخت می کنند، می تواند آنها را در سایر شهرها صاحبخانه کند.

زوج های جوان انتظار زیادی ندارند؛ می توانند در یک واحد نقلی که مساحتش بیشتر از 60 متر نیست، چند سالی زندگی کنند. این خانه می تواند یک خوابه باشد و از پارکینگ و آسانسور هم می شود فاکتور گرفت اما در عوض ظاهر شیک و تمیز در اولویت است. در تهران اجاره چنین خانه ای بسته به محله متفاوت است؛ می توانید در شرق و جنوب و مرکز خانه هایی مناسب پیدا کنید که هم کرایه اش منطقی است و هم اجاره ماهانه آن. هر چقدر به سمت شمال شهر بیایید قیمت بالا می رود.
 
مثلا ممکن است در شمال تهران به پول بیش از 70 میلیون تومان و اجاره هایی بالاتر از یک میلیون تومان برخورد کنید. هر چقدر خانه جوان و نوساز باشد، رقم بیشتر و بیشتر می شود تا جایی که دل تان بلرزد. مگر یک زوج جوان چقدر درآمد دارند؟ در سایر شهرها اوضاع چطور است؟ اگر تازه ازدواج کرده اید و در شهرستان زندگی می کنید، با خواندن این گزارش حال تان بهتر می شود.
 
مصائب اجاره نشینی در تهران در مقایسه با شهرستان ها

راهکارهای پیش روی زوج های جوان در تهران

از بالای شهر شروع می کنیم؛ از جردن که برای خودش اسم و رسمی دارد. در میان خیل آگهی ها مالکی خانه اش را در این منطقه آگهی کرده و در توضیحات نوشته واحد در طبقه همکف واقع شده و تازه بازسازی اش کرده اند. مساحت خانه 40 متر و یک خوابه است. برای اجاره این خانه 75 میلیون تومان به عنوان رهن کامل نیاز دارید.

یک خانه 60 متری هم در ستارخان وجود دارد که پول پیش آن 50 میلیون و اجاره اش ماهیانه 300 هزار تومان است. در شرق تهران و در محله تهران پارس خانه ای با همه امکانات را می توانید با 50 میلیون پول پیش اجاره کنید. برای اجاره خانه ای 58 متری در پیروزی به 15 میلیون پول پیش و اجاره ماهیانه 800 هزار تومان نیاز دارید. مورد خانه زعفرانیه هم بد نیست. هم در محله بالای شهر واقع شده هم سر و شکل خانه شیک و تمیز است. مالک آن را با 70 میلیون پیش و ماهی یک میلیون و 600 هزار تومان اجاره می دهد.

راهکارهای پیش روی زوج های جوان در کرج

رقم درخواستی به عنوان پول پیش در کرج حسرت برانگیز است. در مارلیک خانه ای 60 متری را تنها با چهار میلیون ودیعه و اجاره ماهیانه 250 هزار تومان در اختیارتان می گذارند. جستجو را در این شهر ادامه می دهیم تا به گلشهر می رسیم. می توانید در این محله یک خانه 60 متری را با ودیعه 15 میلیون و اجاره 400 هزار تومانی کرایه کنید.
 
در منظریه اوضاع بهتر است. یک خانه نوساز تنها با رهن 17 میلیون تومانی گزینه خوبی است. اگر نزدیک بودن به مترو برای تان نکته با اهمیتی باشد، می توانید شانس تان را در الغدیر امتحان کنید که آگهی دهنده گفته بابت اجاره خانه 55 متری اش تنها 4 میلیون پول پیش و ماهیانه 500 هزار تومان کرایه می خواهد. خانه ویلایی حصارک هم وسوسه انگیز است؛ می توانید این خانه 70 متری را با هفت میلیون پول پیش و 250 هزار تومان اجاره در اختیار بگیرید.
 
مصائب اجاره نشینی در تهران در مقایسه با شهرستان ها

راهکارهای پیش روی زوج های جوان در اصفهان

با خواندن این بخش ممکن است دل تان برای اصفهان پر بزند. در خیابان پروین این شهر خانه ای پیدا می کنید با سالن 24 متری و یک اتاق 12 متری که برای آن فقط پنج میلیون تومان پول پیش و 500 هزار تومان اجاره درخواست کرده اند.

در سه راه سیمین هم می توانید با صاحبخانه راه بیایید و خانه 55 متری اش را با هفت میلیون پول پیش و 500 هزار تومان اجاره در اختیار بگیرد. اما اگر خانه شیک می خواهید باید تا محله مولوی بروید که سالنی بزرگ با نور عالی دارد. صاحبخانه گفته پنج میلیون پول پیش و ماهی 250 هزار تومان اجاره می خواهد اما اگر مستاجر خوش حساب باشد، جای تخفیف بیشتر وجود دارد. با همین دست فرمان جلو می رویم و به خانه شیک دیگری در بهارستان می رسیم که در ازای پنج میلیون پول پیش و ماهی 500 هزار تومان اجاره داده می شود.

اگر بگوییم در هشت بهشت می توانید آپارتمان 60 متری نوساز اجاره کنید با 15 میلیون پیش و 300 هزار تومان اجاره چه حسی پیدا می کنید؟ قیمت بالاتر این خانه احتمالا به خاطر سیستم گرمایش تعبیه شده در کف خانه است. در خاقانی هم خانه ای 60 متری را با 25 میلیون پیش و ماهیانه 150 هزار تومان اجاره می دهند. اطلاع دارید که الان 150 هزار تومان پول خرید یک شلوار جین است؟

راهکارهای پیش روی زوج های جوان در مشهد

اقدسیه و الهیه را که می شنوید، ناخودآگاه بالاشهر تهران در ذهن تان تداعی می شود اما اقدسیه و الهیه مشهدی ها کجا و مال تهرانی ها کجا. آپارتمان 60 متری بلوار الهیه مشهد را می توانید با دو میلیون تومان پول پیش و ماهی 400 هزار تومان اجاره در اختیار بگیرید. البته همه جای مشهد از این خبرها نیست.
 
مثلا در قائم خانه ای 60 متری را با 15 میلیون پیش و ماهی 300 هزار تومان اجاره می دهند. این خانه کف سرامیک دارد. برای مشهدی ها حرم امام رضا (ع) اهمیت ویژه ای دارد. می توانید در نزدیکی آن اجاره بگیرید و سه میلیون پیش و سر هر ماه 700 هزار تومان به حساب صاحبخانه بریزید. حالا کرایه این خانه را با ملک 55 متری واقع شده در خیام مقایسه کنید که صاحبخانه حاضر است آن را در ازای سه میلیون پیش و ماهی 480 هزار تومان اجاره در اختیار مستاجر بگذارد.

حالا بهتر می توانید موقعیت خانه هایی را که به حرم مشرف هستند را درک کنید. اگر خانه تمیز می خواهید، از آنهایی که می تواند چشم فامیل عروس و داماد را بگیرد، باید به دلاوران بروید. در این محله خانه ای 60 متری را که حسابی تازه ساز و تمیز است و تمام امکانات را دارد تنها با 30 میلیون تومان رهن کامل در اختیار بگیرید، زیاد است؟ زوج های جوان مشهدی این شانس را دارند که خانه 60 متری قاسم آباد را اجاره کنند و 15 میلیون پول پیش و ماهی 100 هزار تومان به صاحبخانه بدهند.

از جمله این کرایه های عجیب باید به کرایه 200 هزار تومانی خانه ای در سناباد اشاره کنیم. پول پیش این خانه البته 35 میلیون تومان است اما در قاسم آباد هم گزینه خوبی وجود دارد؛ برای اجاره آن سه میلیون تومان پیش و 450 هزار تومان اجاره می خواهند.
 
مصائب اجاره نشینی در تهران در مقایسه با شهرستان ها

راهکارهای پیش روی زوج های جوان در تبریز

اولین مورد اجاره در 13 آبان قرار دارد. برای نشستن در آن پنج میلیون پول پیش و ماهی 650 هزار تومان اجاره می خواهید. اوضاع بهتر از این هم می شود؛ مثلا در فاز یک سهند اگر یک میلیون پول پیش و ماهی 300 هزار تومان اجاره بدهید، خانه 55 متری شان را در اختیارتان می گذارند.

آپارتمان امروزی تر بخواهید، سروکارتان به خیابان بهار می افتد. در این محله یک واحد 45 متری نقلی وجود دارد که ظاهر آن شیک است. گرفتن رضایت صاحبخانه با هفت میلیون پیش و 200 هزار تومان اجاره ماهیانه امکان پذیر است. در محله زعفرانیه تبریز هم یک خانه مستقل 40 متری وجود دارد که صاحبخانه همان اول از شما 20 میلیون پول پیش می گیرد و باید ماهی پنج هزار تومان به او اجاره بدهید تا شبهه شرعی رهن کامل هم پیش نیاید. اگر ماشین نداشته باشید، می توانید خانه واقع در کوچه حاج اروج را اجاره کنید که از نظر متراژ بزرگ تر است اما پول پیش آن فقط پنج میلیون تومان است.

با رنگ زرد چطورید؟ مالک خانه 60 متری واقع در آشتاب که این رنگ را خیلی دوست داشته و در کابینت و کمدهای دیوار به کار گرفته است. کرایه این خانه با پول پیش 20 میلیون و اجاره ماهیانه 200 هزار تومان امکان پذیر است ولی اگر خانه شیک می خواهید به خیابان شهید رجایی بروید که در آن یک واحد 60 متری با مشخصات امروز با 25 میلیون تومان پول پیش انتظارتان را می کشد.

راهکارهای پیش روی زوج های جوان در اهواز

اوضاع زوج های جوان در جنوب غرب کشور چطور است؟ آنها اگر به کیان پارس بروند می توانند آپارتمانی خوش نقشه را با 35 میلیون تومان رهن کامل کنند. در مرکز شهر و در محله نادری یک خانه 60 متری با 10 میلیون پیش و ماهی 400 هزار تومان اجاره داده می شود.

اگر تازه ازدواج کرده اید و سر و شکل خانه برای تان اهمیت زیادی دارد، گزینه خیابان لشگر اهواز بهترین است. این خانه 60 متر مساحت دارد، به پارکینگ و آسانسور مجهز شده و مالک می گوید مخصوص عروس و دامادها ارائه شده است. فکر می کنید چقدر به خرج می افتید؟ 35 میلیون تومان رهن کامل!
 
مصائب اجاره نشینی در تهران در مقایسه با شهرستان ها

راهکارهای پیش روی زوج های جوان در رشت

بیایید سری هم به شمال کشور بزنیم. در میدان مصلی می توانید خانه ای 60 متری اجاره کنید که 10 میلیون پول پیش نیاز دارد و باید ماهی 400 هزار تومان به حساب صاحبخانه بریزید. در خیابان وحدت اسلامی هم خانه ای هست که به دست آوردن دل صاحبش با 15 میلیون پیش و ماهی 300 هزار تومان اجاره امکان پذیر است. در فلکه گاز هم می توانید در خانه ای 50 متری بنشینید که 10 میلیون پول پیش و ماهی 350 هزار تومان اجاره نیاز دارد.
 
قیافه این آپارتمان کاملا مدرن و امروزی است اما ممکن است خانه دوبلکس کوچکی را بپسندید که در کوچه پژمان واقع شده و صاحبخانه حاضر است آن را در ازای 15 میلیون پول پیش در اختیارتان بگذارد. با همان فرم آپارتمان های مدرن یک گزینه هم در نقره دشت وجود دارد که اگر به صاحبخانه 20 میلیون پیش و ماهی 100 هزار تومان اجاره بدهید، معامله جوش می خورد.

در دانشسرا ملکی دوبر وجود دارد که البته پارکینگ ندارد. می توانید آن را در ازای 22 میلیون پول پیش و ماهیانه 50 هزار تومان اجاره بگیرید.