امتیاز مثبت
۰
آخرین اخبار از آمادگی هرمزگان در برابر سیل احتمالی
شنبه ۲۴ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۱۴
کد مطلب: 343287
 
 به دلیل ورود سامانه بارشی ‌و احتمال وقوع سیل به ویژه در شرق هرمزگان مسئولان استان از آخرین اقدامات در حال انجام برای جلوگیری از سیل می‌گویند.

آمادگی کلیه بنادر جزیره قشم در شرایط بحرانی

 
رییس اداره بنادر و دریانوردی قشم گفت: مسافران دریایی برای سفر به جزیره قشم در روزهای شنبه و بخصوص یکشنبه، برنامه ریزی دقیقی داشته باشند.

 
به گزارش ایسنا، ‌علی اشتری ضمن اعلام آمادگی کلیه بنادر تجاری، مسافری و حمل خودرو در جزیره قشم در روزهای شنبه و یکشنبه که توسط هواشناسی نسبت به شرایط ناپایدار جوی همراه با بارندگی، اخطار داده شده است اعلام کرد: با توجه به شرایط هشدار جوی، کلیه مسیرهای دریایی منتهی به بنادر قشم، بصورت مستمر، رصد شده و در صورت تغییر در وضعیت پیش رو، اقدامات لازم برای سفرهای ایمن شناورهای مسافری، اتخاذ خواهد شد.

 
وی از کلیه مردم خواست برای سفر به جزیره قشم در روزهای شنبه و بخصوص یکشنبه، برنامه ریزی دقیقی داشته باشند، تصریح کرد: مرکز جستجو و نجات دریایی با شماره تماس ۱۵۵۰ بصورت شبانه روزی، آمادگی لازم جهت کمک به فرد یا شناور حادثه دیده را خواهد داشت.

 
‌تمامی نیروهای امدادی بشاگرد در آماده باش هستند

 
فرماندار شهرستان بشاگرد هم گفت: در صورت وجود بارندگی شدید و نیاز به اسکان اضطراری شهروندان، تمامی پیش بینی ها از جمله آمادگی سالن های ورزشی، مدارس و کمپ های هلال احمر در نظر گرفته شده است.

 
احمد محمودی در گفت و گو با ایسنا، افزود: تمام نیروهای امدادی از روزها قبل در آماده باش بوده و با تشکیل جلسه ستاد بحران شهرستان تمامی تمهیدات لازم در نظر گرفته شده است.

 
وی با بیان اینکه عملیات بازگشت به مسیر یک رودخانه نیز انجام شد و دیگر مشکلی وجود ندارد، تصریح کرد: در صورت وجود بارندگی شدید و نیاز به اسکان اضطراری شهروندان، تمامی پیش بینی ها از جمله آمادگی سالن های ورزشی، مدارس و کمپ های هلال احمر در نظر گرفته شده است.

 
محمودی با اشاره به اینکه در حال حاضر شاهد بارندگی جزیی به ویژه در ارتفاعات هستیم، اظهار کرد: طبق پیش بینی ها شدت بارندگی در بعدازظهر خواهد بود.

 
تمهیدات لازم برای مدیریت بحران در جاسک اندیشیده شده است

 
فرماندار جاسک هم با بیان اینکه پیش‌بینی‌ها در خصوص بارندگی‌های پیش رو در شهرستان جاسک دیده و تمهیدات لازم اندیشیده شده است، گفت: برای تمامی روستاهایی که در کنار رودخانه‌ها هستند و شهرها مکان‌هایی برای اسکان ضروری در نظر گرفته‌ایم.

 
محمد رادمهر در گفت‌وگو با ایسنا، ‌اظهار کرد: ستاد بحران شهرستان جاسک از ایام عید نوروز تاکنون فعال است و از هفته گذشته تمامی جلسات در خصوص بارندگی‌های پیش رو برگزار شده است.

 
وی افزود: پیش‌بینی‌ها در شهرستان جاسک دیده و تمهیدات لازم اندیشیده شده است، شورای مدیریت بحران، دهیاران، شوراها و امکانات بخش خصوصی و دولتی آماده مقابله با وقوع سیل است.

 
فرماندار جاسک با بیان اینکه در این شهرستان نزدیک به سه میلی‌متر بارندگی داشته‌ایم، تصریح کرد: اکنون وضعیت جوی آرام است و البته پیش‌بینی‌ها بر این است که از عصر بارندگی‌ها آغاز شود.

 
رادمهر عنوان کرد: برای تمامی روستاهایی که در کنار رودخانه‌ها هستند و ممکن است دچار آسیب شوند مکان‌هایی برای اسکان در نظر گرفته‌ایم، در شهرها نیز سالن‌های ورزشی برای اسکان ضروری در نظر گرفته شده‌اند.

 
وی در پایان خاطرنشان کرد: اطلاع‌رسانی‌ها و آمادگی‌های لازم برای مردم را نیز ایجاد کرده‌ایم.

 
اهالی روستای پاراف آماده تخلیه روستا هستند

 
فرماندار سیریک با بیان اینکه جلسات مقابله با بحران در این شهرستان گرفته شده و در صورت بارندگی آمادگی داریم، گفت: به اهالی روستای پاراف که در نزدیکی رودخانه قرار دارند اعلام کردیم قبل از شروع بارندگی‌ها روستا را تخلیه و به روستاهای هم‌جوار منتقل شوند.

 
عبدالله پرتابیان در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: تا این لحظه بارندگی در شهرستان سیریک آغاز نشده و هوا ابری است.

 
وی افزود: تمامی روستاهای شهرستان سیریک به‌خصوص روستاهایی که در جوار رودخانه‌ها هستند در حالت آماده‌باش قرار دارند و برای هرگونه مقابله با بحران سیل آمادگی دارند.

 
فرماندار سیریک خاطرنشان کرد: به اهالی روستای پاراف که در نزدیکی رودخانه قرار دارند اعلام کردیم قبل از شروع بارندگی‌ها روستا را تخلیه و به روستاهای هم‌جوار منتقل شوند؛ روستای پاراف شامل چند محله پراکنده و هر محله شامل دو تا سه خانوار است.

 
پرتابیان ادامه داد: برای روستاهای دورتر از مسیل‌ها هستند نیز با هماهنگی دهیارها مکان‌هایی در نظر گرفته شده که در صورت وقوع سیل مردم به این مکان‌ها منتقل شوند.

 
وی عنوان کرد: در شهر سیریک و گروک نیز سالن‌هایی را در نظر گرفتیم که در صورت نیاز مردم به این مکان‌ها منتقل شوند.

 
فرماندار سیریک خاطرنشان کرد: جلسات مقابله با بحران در شهرستان گرفته شده و در صورت بارندگی آمادگی داریم و امیدواریم برکات باران رحمت الهی بدون ایجاد بحران به استان برسد.

 
تامین مایحتاج ضروری قشموندان

 
فرماندار شهرستان قشم هم گفت: برنامه‌ریزی جهت مدیریت شرایط اضطراری انجام و مایحتاج و اقلام ضروری عمومی تامین شده است.

 
به گزارش ایسنا، علیرضا نصری در جمع خبرنگاران خاطرنشان کرد: پیش‌بینی هواشناسی حاکی از بارش باران همراه با وزش باد شدید است و لازم است شهروندان از تردد و توقف در کنار درختان، دکل و تیرهای چراغ برق خودداری کنند.

 
وی تاکید کرد: مردم اطلاعات لازم را از مجاری رسمی مانند شوراها و دهیاری‌ها، روابط عمومی نهادهای مسوول و مراجع رسمی خبری نظیر خبرگزاری‌ها، پایگاه های خبرب و کانال های رسمی خبری دریافت کنند.