امتیاز مثبت
۰
تلاش اوپک برای بازپس گیری سهم بازار نفت شیل
يکشنبه ۱۶ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۱۹
کد مطلب: 344637
 
جدیدترین گزارشهای خبری منتشر شده نشان می دهد اوپک تصمیم دارد میزان سهم بازار نفت را از شیل آمریکا باز پس بگیرد، شواهد گویای آن است که اوپک تصمیم دارد ابتدا بهای نفت را افزایش دهد و سپس از سهم بازار شیل استفاده کند.
تلاش اوپک برای بازپس گیری سهم بازار نفت شیل
 
به گزارش اویل پرایس، سازمان کشورهای صادر کننده نفت (اوپک) و هم پیمانانش هفته گذشته در جلسه ای تصمیم گرفتند میزان کاهش تولید را تا مارس (اسفند ۹۸- فروردین ۹۹) ۲۰۲۰ باردیگرتمدید کنند.

 
به گفته اوپک و هم پیمانانش، بازارهای جهانی همچنان با میزان عرضه اضافی نفت در بازار روبرو شده اند, میزان تقاضا تا پایان ۲۰۱۹ ضعیف خواهد شد.

 
این گزارش حاکی است تمرکز فعلی اوپک و متحدانش تحت رهبری روسیه تقلیل ذخایر نفتی و بالابردن بهای جهانی نفت است، حتی اگر این مساله سبب از دست رفتن سهم بازار شود.

 
بلومبرگ در گزارشی به نقل از «خالد الفالح»، وزیر انرژی عربستان در وین نوشت: «من تردیدی ندارم که شیل آمریکا با افزایش روبرو می شود. این نفت سپس به میزان ثابتی می رسد و بعد افت می کند. این مساله ای که در طول تاریخ در حوزه‌های نفتی دیگر ثابت شده است».

 
بر اساس این گزارش، سازمان کشورهای صادر کننده نفت باید حداقل پنج یا ۱۰ سال دیگر صبر کند تا شیل آمریکا نقطه اوج خود را تجربه کند.

 
این در حالی است که به باور شماری از تحلیلگران شیل در سال ۲۰۲۵ با بعد از آن به نقطه اوج خود می رسد.