امتیاز مثبت
۰
نفت در مرز 72 دلار
قیمت نفت کاهش یافت
جمعه ۲۴ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۲۰
کد مطلب: 332838
 
قیمت نفت کاهش یافت
 
با ملایم شدن مواضع ترامپ در قبال سوریه قیمت نفت کاهش یافت اما 71.91 دلار در هر بشکه فروخته شد.

 
به گزارش فارس به نقل از رویترز، قیمت نفت امروز به دنبال ملایم شدن هشدار دونالد ترامپ مبنی بر حمله موشکی به سوریه، کاهش یافت اما هنوز در مسیر ثبت بیشترین افزایش هفتگی در بیش از 8 ماه گذشته قرار دارد.

 
هر بشکه نفت برنت با 11 سنت کاهش 71.91 دلار فروخته شد. نفت برنت طی هفته گذشته تاکنون حدود 7 درصد افزایش ارزش داشته است.

 
هر بشکه نفت خام آمریکا با 10 سنت کاهش 66.97 دلار معامله شد. این نوع نفت نیز پس از دو هفته کاهشی، طی هفته گذشته تاکنون نزدیک به 8 درصد افزایش ارزش داشته است.

 
هر دو شاخص نفتی پس از رسیدن به بالاترین قیمت در بیش از سه سال گذشته در اوایل هفته گذشته، در مسیر ثبت بیشترین هفته افزایشی از جولای گذشته قرار دارند.

 
تونی نونال، مدیر ارشد ریسک های نفتی در شرکت میتسوبیشی در توکیو گفت: «این افزایش 5 دلاری به علت شرایط ژئوپلتیکی ناشی از موقعیت سوریه است.»

 
پس از تهدید ترامپ برای حمله موشکی به سوریه و اعلام عربستان مبنی بر رهیابی و منهدم کردن موشک های شلیک شده به سوی ریاض، قیمت نفت به بالاترین رقم از اواخر سال 2014 رسید زیرا هر دو خبر سبب بروز نگرانی در مورد بروز احتمالی اختلال در عرضه نفت شد.

 
به لحاظ عوامل بنیادین بازار، اوپک نیز اعلام کرد مازاد موجود در بازارهای جهانی نفت در حال از بین رفتن است، که نشان از تقاضای سالم برای انرژی دارد.

 
محمد بارکیندو، دبیرکل اوپک گفت اوپک و همپیمانان تولیدکننده اش قرار است توافق کاهش تولید را تا سال 2019 ادامه دهند حتی اگر مازاد جهانی نفت تا سپتامبر از بین برود.

 
همچنین واردات نفت چین در ماه مارس به روزانه 9.2 میلیون بشکه افزایش یافت که دومین رکورد بالا به شمار می رود.