امتیاز مثبت
۰
نمایشگاه اختصاصی جمهوری اسلامی ایران در هرات به کار خود پایان داد
يکشنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۲ ساعت ۱۵:۵۰
کد مطلب: 226610
 
مدیرعامل نمایشگاه بین المللی مشهد گفت: هفتمین نمایشگاه اختصاصی جمهوری اسلامی ایران در هرات افغانستان به کار خود پایان داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و خبری نمایشگاه های ایران، سید محمد سیدی با بیان این مطلب افزود: بیش از 60 شرکت توانمند از 13 استان کشور در این دوره نمایشگاه حضور یافتند و محصولات خود در زمینه های ماشین سازی، مصالح ساختمانی، موادغذایی، لوازم خانگی، ماشین آلات صنعتی، خدمات ترانزیت، حمل و نقل و لوازم خودرو را در معرض بازدید قرار دادند. 

وی افزود: لوله و اتصالات، تولید فلزات، صنعت چاپ، محصولات آرایشی و بهداشتی، صنایع بسته بندی، آسانسور، عمران و راه سازی، تجهیزات آزمایشگاهی و کنترل کیفی، تولید شیشه، صنایع چوب و سلولزی نیز از دیگر زمینه های کاری شرکت های ایرانی حاضر در این نمایشگاه بود.

مدیرعامل نمایشگاه بین المللی مشهد ادامه داد: در این نمایشگاه، علاوه بر شرکت های ایرانی، شماری از شرکت های تجاری افغانستان در هرات نیز به ارائه محصولات خود پرداختند. 

سیدی با بیان اینکه استقبال خوبی از این نمایشگاه صورت گرفت، اظهارداشت: معاون برنامه ریزی استانداری خراسان رضوی، سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در هرات، رایزن بازرگانی سفارت جمهوری اسلامی ایران در افغانستان و استاندار هرات از جمله مقامات حاضر در آیین گشایش این نمایشگاه بودند.

مجوز برگزاری این نمایشگاه که نقش مهمی در افزایش صادرات به افغانستان و رونق اقتصادی ایفا می نماید، از سوی سازمان توسعه تجارت ایران برای هفتمین بار به نمایشگاه بین المللی مشهد اعطا شده بود.