امتیاز مثبت
۰
جهش بازار فلزات نماگرهای بورس را سبزپوش کرد
شنبه ۱ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۲۶
کد مطلب: 333116
 
با آغاز معاملات امروز همزمان با تداوم رشد قیمت گروه فلزات اساسی در بازارهای جهانی و عبور قیمت هر بشکه نفت خام از ۷۳ دلار، بورس تهران شاهد اقبال خریداران سهام به گروه فلزات اساسی به ویژه گروه سرب و روی و آلومینیوم است.
جهش بازار فلزات نماگرهای بورس را سبزپوش کرد
 
 با آغاز معاملات امروز شنبه اول اردیبهشت ماه 97، نماگرهای بورس تهران همزمان با تداوم رشد خیره کننده قیمت گروه فلزات در بازارهای جهانی سبز پوش شده است.

 
براساس این گزارش، شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس تهران تا لحظه انتشار این خبر با افزایش 38 واحدی به رقم 95 هزار و 562 واحد رسیده است. 

 
شاخص کل هم‌وزن نیز با افزایش 49 واحدی عدد 16 هزار و 784 واحد را تجربه می‌کند.

 
همچنین شاخص بازار اول با افزایش 33 واحدی به رقم 67 هزار و 660 واحد رسیده و شاخص بازار دوم با افزایش 49 واحدی، رقم 204 هزار و 660 واحد را به نمایش گذاشته است.

 
همچنین شاخص کل فرابورس با افزایش 6 واحدی به عدد یک هزار و 70 واحد رسیده است.

 
به گزارش فارس، بازارهای جهانی طی 72 ساعت گذشته در حالی همزمان با رشد خیره کننده قیمت هر بشکه نفت خام و عبور آن از 73 دلار بر هر بشکه شاهد رکوردشکنی‌ جدید در بازار جهانی کالایی‌ها به ویژه گروه فلزات اساسی است که انتشار خبرهایی مبنی بر آمادگی کره شمالی برای کنار گذاشتن تسلیحات هسته‌ای همزمان با مذاکره با آمریکا و همچنین تحریم شرکت روسال روسیه به عنوان دومین شرکت بزرگ تولید کننده آلومینیوم در جهان از سوی ایالات متحده آمریکا باعث شده تا گروه فلزات اساسی در بازارهای جهانی همچنان با اقبال خریداران مواجه باشد.

 
در این میان هر تن روی هم‌اکنون به قیمت 3 هزار و 241 دلار، هر تن سرب معادل 2 هزار و 336 دلار و هر تن مس نیز به رقم 6 هزار و 979 دلار رسیده است. هر تن آلومینیوم نیز به قیمت 2 هزار و 473 دلار معامله می‌شود.

 
بازارهای جهانی در حالی به تعطیلات آخر هفته میلادی می‌روند که هم‌اکنون هر بشکه نفت برنت دریای شمال معادل 73.63 دلار و هم اونس طلا معادل یک هزار و 335 دلار معامله می‌شود.

 
به گزارش فارس، بورس تهران در حالی هم‌اکنون با تقویت حجم معاملات روبرو شده که برخی خبرها حاکی از بروز اختلال در هسته معاملات کارگزاری‌ها حکایت دارد.

 
هم‌اکنون گروه سرب و روی و آلومینیومی‌ها در گروه فلزات اساسی پیش‌رو شدند و همزمان گروه پالایشی‌ها نیز به تدریج در حال قرار گرفتن در دامنه نوسان مثبتی قیمتی هستند.