امتیاز مثبت
۰
در معاملات امروز
قیمت نفت در پی تردیدها درباره توافق مسکو-ریاض افت کرد
جمعه ۱۵ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۴۷
کد مطلب: 348526
 
قیمت نفت در پی تردیدها درباره توافق مسکو-ریاض افت کرد
 
قیمت‌های جهانی نفت‌خام به دلیل تردید درباره سخنان ترامپ مبنی بر توافق مسکو و ریاض برای کاهش تولید ، با افت روبه‌رو شد.

به گزارش مهر به نقل از رویترز، قیمت نفت‌خام شاخص برنت دریای شمال صبح امروز (جمعه، ۱۵ فروردین‌ماه) با ۳.۲ درصد (۹۷ سنت) کاهش به ۲۸ دلار و ۹۷ سنت رسید، در حالی‌که روز پنجشنبه (۱۴ فروردین‌ماه) پس از توئیت ترامپ درباره توافق عربستان و روسیه برای کاهش ۱۰ تا ۱۵ میلیون بشکه نفت با ۲۰ درصد افزایش همراه شد.

قیمت نهایی شاخص نفت خام برنت در روز پنجشنبه (۱۴ فروردین‌ماه) ۲۹ دلار و ۹۴ سنت و قیمت شاخص دبلیوتی‌آی آمریکا ۲۵ دلار و ۳۲ سنت بود.

امروز همچنین قیمت نفت‌خام شاخص دبلیوتی‌آی با ۴.۱ درصد (یک دلار و چهار سنت) کاهش به ۲۴ دلار و ۲۸ سنت رسید، در حالی‌که روز پنجشنبه پس از توئیت ترامپ قیمت این شاخص ۲۴.۷ درصد افزایش یافت.

تحلیلگران مؤسسه یوبی‌اس اعلام کردند که درباره پذیرش و تعهد روسیه و عربستان برای کاهش عمده تولید شک دارند و انتظار دارند که قیمت‌ها همچنان تحت فشار باشد.

تحلیلگران گلدمن ساکس عنوان کردند: حتی اگر قرار باشد توافقی حاصل شود، ما معتقدیم که هماهنگی لازم فقط به تأخیر و اجرای تدریجی منجر خواهد شد.

تحلیلگران بازارهای انرژی همچنین معتقدند دستیابی به توافقی برای پایان جنگ قیمتی سعودی‌ها و روسیه بدون مشارکت دیگر تولیدکنندگان بزرگ نفت دشوار است.

تحلیلگران شک دارند که چنین توافقی بتواند به سرعت انجام شود و این کاهش تولید به اندازه‌ای باشد که سبب تعادل بازار در مقابل رکود اقتصادی عمیق ناشی از همه‌گیری ویروس کرونا باشد.