امتیاز مثبت
۰
اعلام فاز مقدماتی کنترل نرخ اجاره بها تا عید فطر
سه شنبه ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۴۲
کد مطلب: 343927
 
با گذشت یک روز از اعلام رسمی وزارت راه و شهرسازی مبنی برتعیین سقف برای کنترل نرخ اجاره بها، وزیر راه و شهرسازی از فاز مقدماتی کنترل نرخ اجاره بها تا عید فطر خبر داد.
به گزارش  فارس، روز گذشته مازیار حسینی معاون وزیر راه و شهرسازی از آغاز به کار کمیته سقف اجاره‌بهای مسکن با هدف ضابطه‌مند شدن افزایش نرخ اجاره خبر داده و گفته بود که افزایش اجاره‌بها، ضابطه‌مند می‌شود و هدف این کمیته حمایت از مستاجران با ابزار مالیاتی است.

 
وی با بیان این‌که در تلاش هستیم سقف افزایش اجاره‌بها برای امسال را اعلام و آن را با مصوبه دولت یا مجلس اجرایی کنیم، تصریح کرد:‌ ساز و کار قانونی مربوطه در کمیته‌ای متشکل از نمایندگان بخش خصوصی، دولت و مجلس تعیین خواهد شد.

 
به همین منظور امروز محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی در سفر خود به استان خراسان جنوبی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما با اشاره به اینکه بنا داریم، نرخ اجاره را با تعیین ضابطه و ابزار مالیاتی کنترل کنیم، گفت: فاز مقدماتی کنترل نرخ اجاره بها تا عید فطر اعلام و آغاز می شود.

 
وی با بیان اینکه مسکن و اجاره بهاء در کشور همواره تابع شرایط اقتصادی و پول بازار بوده است افزود: لازم است این امر  با یک رویه مشخص سامان‌دهی شود.  

 
وی با اشاره  به قیمت‌های سرسام آور اخیر نرخ اجاره بهاء ویژه در تهران گفت: با تشکیل کارگروهی در وزارتخانه، مرکب از افراد موثر در این امر، تلاش داریم تا وضع مشخصی را تعیین کنیم.

 
اسلامی افزود: بنا داریم نرخ اجاره بها را که بدون منطق با کاهش یا افزایش صورت میگیرد، با تعیین ضابطه و ابزار مالیاتی کنترل کنیم.

 
اسلامی پیش بینی کرد تا قبل عید فطر ۹۸ فاز مقدماتی این طرح اعلام شود.