امتیاز مثبت
۰
آغاز بازسازی راه‌های خوزستان بعد از فروکش‌کردن آب
جمعه ۱۳ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۲۹
کد مطلب: 343620
 
وزیر راه و شهرسازی با بیان این‌که کار بازسازی در استان خوزستان با فروکش‌کردن آب آغاز می‌شود، گفت:‌ ایمن‌سازی نقاط مدنظر در بسیاری از مناطق جواب داد و توانستیم جان مردم را از سیلاب نجات دهیم.
به گزارش تسنیم، محمد اسلامی با اشاره به اینکه کار بازسازی در استان‌های سیل‌زده به‌جز استان خوزستان آغاز شده، اظهار کرد: با توجه به فروکش کردن آب در استان‌های سیل‌زده کار بازسازی آغاز شد، اما در استان خوزستان شرایط این طور نیست چرا که به‌خاطر بالا بودن سطح آب هنوز نتوانسته‌ایم به فاز بازسازی راه‌ها ورود کنیم.

 
وی تصریح کرد: اولویت اول دولت بر اساس تصمیم ستاد مدیریت بحران کشور، حفظ جان مردم و ایمن‌سازی مناطق مسکونی بود. در مناطقی نیز که امکان ایمن‌سازی آن‌ها وجود نداشت، تصمیم گرفته شد تا برای حفط جان مردم نسبت به تخلیه منازل اقدام شود. در همین زمینه ایمن‌سازی نقاط مدنظر در بسیاری از مناطق جواب داد و توانستیم جان مردم را از سیلاب نجات دهیم.

 
وی با بیان این‌که "در بارش‌های اخیر از خشکسالی رها شدیم و سرزمین‌های ما سیراب شد"، افزود:‌ نکته مهمی که در دستور کار است هدایت آب به‌سمت تالاب‌ها و حرکت آن به‌سمت رودخانه‌های بزرگ و خلیج فارس است.

 
وزیر راه و شهرسازی با اشاره به این‌که ایمن‌سازی راه‌ها یکی از اولویت‌ها است، گفت: بازگشایی راه‌های مسدودشده نیز یکی دیگر از اقدامات مهم ما به‌شمار می‌رود که باید با سرعت بیش‌تری در مناطق سیل‌زده انجام شود.

 
اسلامی اظهار کرد: برآورد خسارت‌های جاده‌ها، مزارع و منازل مردم یکی دیگر از برنامه‌های مهم در شرایط کنونی است. کار بازسازی منازل توسط بنیاد مسکن سریع‌تر به‌اجرا گذاشته می‌شود و در بخش راه‌ها نیز باید اقدامات لازم صورت گیرد.