امتیاز مثبت
۰
بنزین ۷۰۰ تومانی فردا شب می‌سوزد
جمعه ۲۹ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۲۶
کد مطلب: 301220
 
مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی با بیان اینکه سهمیه‌های بنزین ۷۰۰ تومانی موجود در کارت‌ها فردا شب می‌سوزد، گفت: فعلا هیچ سناریویی برای افزایش قیمت و یا بازگشت سهمیه‌های بنزین وجود ندارد.
سید ناصر سجادی در گفتگو با مهر با بیان اینکه سهمیه های بنزین ۷۰۰ تومانی موجود در کارت‌های هوشمند سوخت تا فردا شب شنبه ۳۰ آبان ماه می سوزد، گفت: دارندگان سهمیه بنزین ۷۰۰ تومانی تا فردا شب برای مصرف این سهمیه فرصت دارند.

 
مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران در پاسخ به پرسش مهر مبنی بر برنامه جدید دولت به منظور افزایش قیمت بنزین، تصریح کرد: در حال حاضر وزارت نفت هیچ سناریویی به منظور افزایش قیمت بنزین به دولت ارائه نکرده است.

 
این مقام مسئول همچنین در خصوص جریمه خرید بنزین با استفاده از کارت سوخت جایگاهداران، بیان کرد: تاکنون سناریوهای مختلفی از سوی وزارت نفت به دولت ارائه شده اما هیچ یک از سناریوها تاکنون تصویب و برای اجرا به شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ابلاغ نشده است.

 
سجادی همچنین با رد هر گونه احتمال از سرگیری سهمیه بندی بنزین در کشور، بیان کرد: پس از آزادسازی قیمت‌ها، روند مصرف بر خلاف پیش بینی با جهش قابل توجهی روبرو نشده است و به نظر می رسد ساز و کار فعلی عرضه بنزین فعلا ادامه یابد.

 
مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران در پایان با بیان اینکه پس از حذف سهمیه‌های بنزین، عرضه این فرآورده نفتی با کارت ادامه می‌یابد، خاطرنشان کرد: عرضه کارتی بنزین حتی در صورت آزادسازی قیمت و عرضه تک نرخی بنزین از اول آذرماه ادامه می یابد.

 
به گزارش مهر، از ابتدای آذر ماه سال جاری بنزین معمولی به صورت تک نرخی و با بهای ۱۰۰۰ تومان و بنزین سوپر با قیمت ۱۲۰۰ تومان در جایگاه‌های کل کشور عرضه می شود، بر این اساس عرضه بنزین با قیمت ۷۰۰ و ۸۰۰ تومانی در جایگاه‌ها متوقف خواهد شد.

 
همزمان با اجرای طرح آزادسازی قیمت‌ها ذخیره بنزین ۷۰۰ تومانی کارت‌ها به حدود دو میلیارد و ۵۰۰ میلیون لیتر رسیده بود اما هم اکنون ذخیره بنزین ۷۰۰ تومانی کارت‌ها به کمتر از ۴۰۰ میلیون لیتر کاهش یافته است.