امتیاز مثبت
۰
ثبات قیمت گوشت گوسفندی تا مهرماه
چهارشنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۴۸
کد مطلب: 296696
 
رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی بازار این نوع گوشت را راکد توصیف کردوگفت:اگر اتفاق خاصی رخ ندهد، قیمت گوشت گوسفندی در شهریورماه نیز تغییری نمی‌کند و ممکن است در آستانه عید قربان نوساناتی در بازار ایجاد شود.
علی اصغر ملکی با بیان اینکه شرایط بازار گوشت گوسفندی هیچ تغییری نکرده و بازار همچنان راکد است، اظهارداشت: در حال حاضر  قیمت هرکیلوگرم شقه بدون دنبه تحویل به مغازه‌دار ۲۵ هزار تومان و تحویل به مصرف‌کننده ۲۸ هزار تومان است.

 
به گزارش مهر، وی درباره علل راکد بودن بازار گوشت گوسفندی اضافه کرد: هم اکنون عرضه این نوع گوشت با تقاضای بازار توازن دارد؛ ضمن اینکه در فصل تابستان قرار داریم و در این فصل مسافرت‌ها زیاد می‌شود.

 
ملکی گرمای هوا را نیز یکی دیگر از دلایل رکود بازار گوشت اعلام کرد و افزود: با توجه به تجربیات گذشته پیش‌بینی ما این است که در ماه آینده نیز اتفاق خاصی رخ ندهد چرا که در این ماه مردم بیشتر به فکر ثبت نام دانش آموزان و  خرید لوازم مدارس آنان هستند.

 
وی ادامه داد: بنابراین اگر اتفاق خاصی رخ ندهد، قیمت گوشت گوسفندی در شهریورماه نیز تغییری نمی‌کند و ممکن است در آستانه عید قربان (اوایل مهرماه) نوساناتی در بازار ایجاد شود.