امتیاز مثبت
۰
برف و سرما در راه است/ مسافران نوروزی شال و کلاه کنند
يکشنبه ۱۰ فروردين ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۳۹
کد مطلب: 232786
 
وزارت راه وشهرسازی اعلام کرد با توجه به پیش بینی های سازمان هواشناسی درباره کاهش دمای بسیاری از مناطق کشور و بارش باران و تگرگ، مسافران نوروزی باید لباس گرم و بارانی به همراه داشته باشند.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت راه و شهرسازی، سازمان هواشناسی وزارت راه وشهرسازی برای برخی نقاط کوهستانی در شمال غرب، شمال، غرب و دامنه های زاگرس در روزهای یکشنبه تا سه شنبه بارش برف پیش بینی کرد.

همچنین برای سواحل خزر از بعد از ظهر شنبه تا ظهر یکشنبه وزش بادهای گرم و افزایش دمای هوای بین 5 تا 10 درجه را پیش بینی کرده است. اما از روز یکشنبه تا سه شنبه بارش باران گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد و احتمالا تگرگ برای مناطق پیش بینی شده است.

بنابر این گزارش در پیش بینی های سازمان هواشناسی برای برخی نقاط مستعد در شمال غرب، شمال، غرب و دامنه های زاگرس طی روزهای یکشنبه تا سه شنبه بارش برف پیش بینی شده است.

بنابراین در این مناطق احتمال آب گرفتگی معابر عمومی، سیلابی شدن رودخانه ها و مسیل ها همچنین اختلال در تردد جاده ای پیش بینی می شود.

بنابراین گردشگران باید علاوه بر رعایت نکات ایمنی و عدم استقرار در حاشیه رودخانه ها، سرعت مجاز را در جاده ها بیش از گذشته رعایت کنند.

سازمان هواشناسی کاهش 15 تا 20 درجه ای دما را برای روز دوشنبه و صبح سه شنبه در نیمه شمالی کشور پیش بینی کرده است. همچنین پیش بینی شده که در سایر نقاط کشور نیز دما بین 5 تا 10 درجه کاهش یابد.
هموطنانی که به دریای شمال یا جنوب کشور سفر کرده اند، باید بدانند که در روز یکشنبه دریای خزر و در روز دوشنبه خلیج فارس به دلیل وزش باد مواج خواهند بود. بنابراین اگر قصد سفر دریایی یا قایق سواری را در این روزها داشتید، باید اندکی برنامه های خود را تعدیل کنید.