امتیاز مثبت
۰
غذاهای سنتی مشهد در سفر به مشهد با تور سفر باتو +لینک
سه شنبه ۸ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۵۶
کد مطلب: 345088
 
در بازدید از شهرها و یا کشورهای مختلف علاوه بر جاذبه های مکانی و گردشگری جاذبه های خوراکی و غذاهای خوشمزه و سنتی آن منطقه نیز بسیار مورد استقبال مسافران قرار می گیرد. شهرهای مختلف ایران هم دارای یک چنین خوراکی های محلی و سنتی می باشد که ممکن است مورد توجه مسافران و گردشگران قرار بگیرد.
غذاهای سنتی مشهد در سفر به مشهد با تور سفر باتو +لینک
 
 غذاهای سنتی در میان ایرانیان محبوبیت زیادی دارند و فرقی هم نمی کند در کجای کشورمان باشد در هر حال لذت و طعم غذاهای سنتی مناطق دیگر می تواند شما را سر ذوق بیاورد و سفره های تان را رنگین کند. در این حال در مقاله پیش رو تلاش کرده ایم تا پرطرفدارترین غذاهای استان خراسان را به شما بشناسانیم. در سفر به شهر مشهد حتما به جاذبه های خوراکی و سنتی مشهد و غذاهای خوشمزه و بی نظیر بیشتر آشنا شویم تا علاوه بر آشنایی با فرهنگ و آداب و رسوم مشهدی ها خوراکی های این منطقه را نیز بیشتر بشناسیم و شاید در سفرتان به شهر زیبای مشهد مزه این خوراکی ها را هم بچشید. 

کباب شیشلیک 

از هر کدام از غذاهای مشهدی در تور مشهد لحظه آخری  که بپرسی می گویند این غذا حرف اول را در میان غذاهای مشهدی می زند. کباب شیشلیک کبابی است که تمام مسافرانی که به مشهد سفر کرده اند با این غذا آشنایی دارند. شیشلیک نوعی کباب ات که نه تنها در ایران بلکه در کشورهای دیگر ماند روسیه، لهستان و چند کشور دیگر هم طبخ می شود. اما شیشلیک مشهد مزه به خصوصی دارد و همین مزه است که گردشگران را همیشه به خود وفادار نگه داشته است تا جایی که بعضی از مسافران بدون خوردن این کباب مشهد را به قصد شهر خود ترک نمی کنند. البته شیشلیک غذای گران قیمتی است اما علت آن این است که گوشت این کباب از گوشت های بسیار با کیفیت و مرغوب است که برای تهیه این کباب از آن استفاده می شود. 


آش شله 

شله نوعی آش است که مشهدی ها برای زمان های عزاداری و مراسم مذهبی درست می کنند ادویه فراوان، گوشت ریش ریش شده و حبوبات مختلف از مواد اصلی این آش است. زمان پختن این آش معمولا در ایام محرم و صفر است. جالب است بدانید که این آش در فهرست میراث معنوی کشور به ثبت رسیده است. 


دیگچه 

دیگچه یکی دیگر از غذاهای سنتی شهر مشهد است که می توانید در طول سفر خود از آن بخورید. دیگچه شباهت زیادی با شیربرنج دارد با این تفاوت که این غذا باید برشته شود و مغز پخت باشد تا کمی سفت تر و البته شیرین تر شود. اصولا دیگچه را به عنوان دسر یا صبحانه میل می کنند. 


دیزی سنگی 

دیزی سنگی نوعی آبگوشت استکه درون ظرف های سنگی پخته می شود. این ظروف سنگی که جزو صنایع دستی شهر مشهد هم می باشد ظرفی مناسب این غذا است نه غذای دیگر. آشپزهای این دیار معتقدند که این ظرف مزه آبگوشت را بهتر می کند. برای تهیه دیزی سنگی غیر ظرف مورد نظر باید گوشت گوسفند و حبوباتی مانند نخود، لوبیا، سیب زمینی، پیاز، رب و ادویه استفاده کرد. 


کوکو شیرین 

به گزارش سفر باتو ، این غذا هم یک غذای معروف مشهدی است که هم به صورت پیش غذا و هم دسر و به صورت سرد و گرم قابل سرو است. در مهمانی های مجلل در شهر مشهد کوکو شیرین پای ثابت سفره های رنگارنگ مردم مشهد به شمار می آید. مواد لازم برای پختن این غذای خوشمزه از این قرار است سیب زمینی، تخم مرغ، زعفران و آرد ذرت که تا اینجا بسیار شبیه کوکوی معمولی می باشد اما این غذا وقتی مخصوص می شود که مشهدی ها روی آن شیره می ریزند. مواد اولیه این شیره هم شکرآب، گلاب و زغفران است. البته باید توجه داشته باشید که زمانی باید اینه شیره را روی کوکو بریزید که کوکوها کاملا سرد شده باشند. 


ماقوت 

نوعی حلوای مشهدی که به آن مسقطی مشهدی نیز می گویند برای اینکه این حلوا مزه بهتری داشته باشد بر روی آن کمی زعفران و خلال بادام می ریزند در رابطه با ماقوت یک اصطلاح رایج بین مردم خراسان وجوددارد و می گویند "حلوای ماقوتی به از جوهر یاقوتی" این حلوا یک گزینه مناسب برای عصرانه است. 


چنگالی

این غذا به دو روش سیستانی و مشهدی آماده می شود. البته در شهر های جنوبی هم مانند یاسوج این حلوا را مانند دستور پخت مشهدی درست می کنند بر طبق بعضی گفته ها مردم مشهد به دلیل چنگ مالی شدن ( اصطلاح مشهدی ) این غذا آنرا چنگالی می نامند. امروزه تنها قدیمی های مشهد دستور پخت چنگالی را به یاد دارند. برای تهیه این غذای بسیار خوشمزه و قدیمی البته به روش مشهدی آن نان بیات را خرد کرده و در روغن بسیار داغ می ریزند و در ادامه کمی شکر و شیره نبات و یا حتی عسل به آن اضفه می نمایند. اما در دستور پخت سیستانی از روغن حیوانی برای سرخ کردن استفاده می گردد اما در آخر به هر روشی که باشد غذای بسیار خوشمزه ای می شود