امتیاز مثبت
۰
برای اولین بار در سه سال اخیر؛
قیمت نفت آمریکا از ۷۵ دلار عبور کرد
چهارشنبه ۱۳ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۲۲
کد مطلب: 335485
 
قیمت نفت آمریکا از ۷۵ دلار عبور کرد
 
تهدید نفتی ایران موجب شد در شروع معامله دیروز بازارهای آمریکا، قیمت نفت این کشور ، برای اولین بار در بیش از ۳ سال اخیر، از ۷۵ دلار فراتر برود.
 
به گزارش خبرنگار مهر به نقل از رویترز، سه‌شنبه شب، یک روز قبل از تعطیلات ۴ جولای آمریکا، در معاملاتی پر نوسان، در ابتدای معاملات دیروز قیمت نفت آمریکا، برای اولین بار در بیش از ۳ سال اخیر، از ۷۵ دلار فراتر رفت؛ اما با نزدیک شدن به پایان معاملات، قیمت‌ها افت کردند.
 
قیمت نفت در ابتدای معاملات دیروز با نگرانی‌های مربوط به عرضه نفت، بالا رفت اما با تمایل سرمایه‌گذاران به کسب سود، و همچنین پیش‌بینی این‌که اختلالات عرضه آن‌قدر که قبلا انتظار می‌رفت، طول نمی‌کشد،   قیمت‌ها دوباره افت کرد.
 
قیمت نفت خام سبک آمریکا،  با ۲۵ سنت افت به ۷۳.۶۹ رسید. این شاخص نفتی دیروز تا سطح ۷۲.۷۳ دلار هم افت کرده بود. قیمت نفت خام آمریکا در معاملات دیروز برای اولین بار از ۷۵ دلار هم فراتر رفت و در یک لحظه رکورد ۷۵.۲۷ دلار برای هر بشکه را به ثبت رساند.
 
بنچ‌مارک برنت هم ۱۰ سنت افت کرد و به ۷۷.۲۰ دلار برای هر بشکه رسید. در معاملات دیروز ، برنت تا ۷۶.۶۷ دلار به ازای هر بشکه افت کرد اما تا رکورد ۷۸.۸۵ دلار هم رشد کرد.
 
سود اولیه بازار پس از این به دست آمد که به نظر می‌رسد ایران انتقال نفت خاورمیانه از خلیج فارس را تهدید کرده است. همچنین افت تولید لیبی به علت حضور پیکارجویان مخالف دولت در میادین نفتی، قیمت‌ها را بالا برد.