۱
 
امتیاز مثبت
۰
در مراسم روز ملی کیفیت در پارس خودرو؛
دلایل نوسان کیفیت در خودروی پراید
شنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۱ ساعت ۱۲:۴۳
کد مطلب: 90467
 
مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا با بیان انتقاداتی درباره کیفیت پراید دلایل نوسان کیفی در این خودرو را بیان کرد.
دلایل نوسان کیفیت در خودروی پراید
 
سعید مدنی در مراسم روز ملی کیفیت و اعلام از شعار جدید شرکت پارس خودرو تحت عنوان «پارس خودرو، پیشرو در کیفیت»، اظهار کرد: نیمه دوم دهه ۷۰ یکی از دوستان انتقاد زیادی از کیفیت خودروی پراید خود داشت مبنی بر اینکه هنگام حرکت از همه جای این خودرو صدا خارج می‌شود و می‌گفت چرا شما توصیه‌ کردید من این خودرو را بخرم.

به گزارش ايسنا،‌وی گفت: واقعیت این است که پراید و محصولات سایپا به ویژه در نیمه دوم دهه‌ ۷۰ به دلیل مشکلات ارزی، کسری قطعات و کمبود ارز با مشکلاتی همراه بودند که با جسارت مدیران وقت، برنامه‌ریزی برای خودکفایی خودروی پراید در دستور کار قرار گرفت.

وی افزود: نتیجه‌ آن تلاش‌ها این شد که در حال حاضر پراید سنبل محصولات پرتیراژ ما بوده و جزو خودروهای ملی ما قرار گرفته است زیرا در دهه‌ ۸۰ همزمان با برنامه‌ریزی برای افزایش تولید، برنامه‌ کیفی نیز در دستور کار قرار گرفت.

مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا خاطرنشان کرد: با اقدامات انجام شده خوشبختانه دیگر شاهد پراید‌هایی نیستیم که به دلیل خرابی و نقص فنی در جاده‌ها متوقف شده‌اند. امروز در جایگاهی قرار گرفته‌ایم که این خودرو با توجه به قیمت، کیفیت خوبی دارد که شاهد آن نیز تقاضای بالا برای این خودرو در کشورهای همسایه است.

او گفت: کیفیت یک متغیر اصلی در مقوله رشد صادرات است. البته زمانی به دلیل پایین ‌بودن نرخ ارز با وجود بالا ‌بودن کیفیت نیز در صادرات مشکل داشتیم اما در حال حاضر با نرخ جدید ارز، پراید تبدیل به ارزان‌ترین خودرو شده و با ایجاد تغییرات جزیی در پلت‌فرم پراید، تیبا و تندر ۹۰ در صادرات موفقیت‌تر نیز خواهیم بود.

مدنی خاطرنشان کرد: همان‌طور که توانستیم کیفیت پراید را در دهه‌ ۸۰ افزایش داده و با ایجاد تغییراتی استاندارد‌های جهانی را اعمال کنیم باز هم می توانیم رشد کیفیت این خودرو را مدنظر قرار دهیم. به عنوان مثال در مورد خودروی پراید می‌گویند که پراید مانند هندوانه نشکافته‌ای است که امکان دارد کیفیت آن خوب یا بد باشد.

مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا ادامه داد: به همین دلیل بعضی از کیفیت پراید راضی و برخی نیز ناراضی هستند. این نشان می‌دهد که فرآیند کیفیت را در خطوط تولید به خوبی اجرایی نکرده‌ و کارگر شاغل در خطوط تولید فرآیند کیفیت را باور نکرده است.

وی افزود: در حال حاضر کارگر شاغل در خطوط تولید معتقد است اگر خودرو در مراحل تولید مشکلاتی داشته باشد در انتهای خط عیوب آن حل می‌شود، در حالیکه کیفیت باید در تمام فرآیند تولید مدنظر قرار گیرد.

مدنی خاطرنشان کرد: خیلی از مشکلات خودرو ناشی از عملکرد کارگر خطوط تولید است، از کارگر نیز درباره مشکلات کیفی توضیح می‌خواهیم می‌گوید آنقدر سرعت تولید در خط بالاست که زمان کافی برای توجه به متغییر‌های کیفی وجود ندارد.

مدیر عامل گروه خودروسازی سایپا با بیان اینکه طبق بررسی‌ها حدود ۵۰ تا ۶۰ درصد مشکلات کیفی خودروها مربوط به خودروساز و بخشی نیز مربوط به کیفیت قطعات است، تصریح کرد: در شرایط فعلی با توجه به رشد نرخ ارز زمینه برای رشد صادرات فراهم شده است به‌گونه‌ای که می‌توانیم با صادرات ۲۵ درصد تولیدات نیاز ارزی خود را تامین کرده و دیگر نیاز به ارز دولتی نخواهیم داشت.

وی افزود: ایران ‌خودرو و سایپا به راحتی می‌توانند با صادرات ۲۰ تا ۲۵ درصد محصولات خود حداقل سه میلیارد دلار درآمد ارزی داشته و نیاز ارزی خود را از این طریق تامین کنند.

مدنی خاطرنشان کرد: در شرایط فعلی با رشد نرخ ارز می‌توانیم رشد خوبی در حوزه صادرات داشته باشیم زیرا کشورهای همسایه در حال رشد و عقب افتاده بوده و در این بازارها رقبای کمی داریم.
 
 
 


majid
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۸-۲۰ ۱۳:۴۶:۴۰
mohandes mashin khodet chiye
age pride savar bodi ina nemigofti
albate rast migi nesbat be dahaye 70 kheili behtare pa na pa mikhay beadtar bashe (859)