امتیاز مثبت
۰
واکنش‌‌ مسئولان‌ به‌ حضور خودروسازان‌ در مزایده‌ سرخابی ها
سه شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۵۲
کد مطلب: 293572
 
در حالی نمایندگان مجلس خبر از دخالت وزارت صنعت، معدن و تجارت در واگذاری خودروسازان می‌دهند که معاونان وزیر صنعت، معدن و تجارت نیز معتقد به سکوت در این زمینه هستند. مدیرعامل ایدرو به عنوان سهامدار 20 درصدی خودروسازان می‌گوید که اظهارنظر در مورد ورزش را باید به کاردان سپرد و معاون صنعتی می گوید که اصلا در جریان این امر نیست. گویا سیاست سکوت، استراتژی وزارت صنعت در این رابطه است.
واکنش‌‌ مسئولان‌ به‌ حضور خودروسازان‌ در مزایده‌ سرخابی ها
 
اقتصاد ایران آنلاین: در حالی نمایندگان مجلس خبر از دخالت وزارت صنعت، معدن و تجارت در واگذاری خودروسازان می‌دهند که معاونان وزیر صنعت، معدن و تجارت نیز معتقد به سکوت در این زمینه هستند. مدیرعامل ایدرو به عنوان سهامدار 20 درصدی خودروسازان می‌گوید که اظهارنظر در مورد ورزش را باید به کاردان سپرد و معاون صنعتی می گوید که اصلا در جریان این امر نیست. گویا سیاست سکوت، استراتژی وزارت صنعت در این رابطه است.

به گزارش اقتصاد ایران آنلاین، مزایده چهارم پرسپولیس و استقلال را شاید بتوان جنجالی ترین مزایده واگذاری این دو باشگاه ورزشی دانست. جنجالی که در پی دخالت یک وزارتخانه که البته عضو هیات عالی واگذاری هم نیست، به پا شده است.
 
برخی می‌گویند که وزارت صنعت، معدن و تجارت خودروسازان را مجبور به خرید استقلال و پرسپولیس کرده و حتی رقمی که این دو خودروساز؛ یکی برای خرید پرسپولیس و دیگری برای خرید استقلال به سازمان خصوصی سازی پیشنهاد شده، نشانگر این ابراز بی تمایلی خود خودروسازان است.
 
از سوی دیگر، سناریوی دیگری هم وجود دارد و آن اینکه خودروسازان خود خواسته اند به جای مخالفت با وزارتخانه متبوعشان که البته دستشان هم به نوعی زیر سنگش است، ساز موافق کوک کنند و بنابراین خودروسازان وارد مزایده شوند.
 
در این میان اما، معاونان وزیر صنعت، معدن و تجارت در گفتگو با خبرنگار تابناک اقتصادی نسبت به اظهارنظر در این زمینه ابراز علاقه نمی کنند؛ گویا دستوری دارند که نباید راجع به این موضوع حرفی بزنند.
 
محسن صالحی‌نیا، معاون امور صنایع وزیر صنعت، معدن و تجارت در پاسخ به سئوال خبرنگار تابناک اقتصادی مبنی بر اجبار وزارت صنعت به خودروسازان برای خرید استقلال و پرسپولیس، می گوید: تمایلی ندارم در این زمینه صحبت کنم. بنده اصلا در جریان نیستم.
 
وی در مواجهه با این سئوال که شما معاون امور صنایع هستید و مسئولیت خودروسازان با شما است؟ می افزاید: به هیچ عنوان در جریان واگذاری استقلال و پرسپولیس نیستم.
 
اما معاون دیگر وزیر صنعت، معدن و تجارت فردی است که دستگاه متبوعش، 20 درصد سهام خودروسازان را در اختیار دارد، سهامی که اگرچه 20 درصد است اما شاید نقش 80 درصدی را در سیاستگذاری این بنگاههای اقتصادی بازی می کند.
 
سیدرضا نوروززاده، مدیرعامل ایدرو در گفتگو با خبرنگار تابناک اقتصادی می گوید: صحبت در خصوص ورزش را باید به اهالی ورزش سپرد، من در این رابطه نظر خاصی ندارم.
 
وی در پاسخ به این سئوال که شما 20 درصد سهام خودروسازان را در اختیار دارید؟ می گوید: من راجع به مسائل ورزشی تا به حال اظهار نظر نکرده ام. بنگاه‌ها در درون خود خیلی کارها می کنند که به ما مربوط نیست. مردم باید راجع به واگذاری استقلال و پرسپولیس قضاوت کنند ما قضاوت نمی کنیم.
 
از سوی دیگر، قرار بر این است که فردا نتیجه مزایده چهارم هم روشن شود.
پیش از این وزیر صنعت عنوان کرده بود واگذاری دو باشگاه سرخابی‌ها به شرکت‌های خودروساز ایرادی نداشته و می‌توانند آنها نیز باشگاه‌داری کنند.