امتیاز مثبت
۰
رئیس قوه قضاییه در شورای عالی قوه قضاییه مطرح کرد؛
رئیسی: دولت باید با جدیت نسبت به مدیریت بازار ارز و کنترل قیمت‌ها اقدام کند
دوشنبه ۶ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۰۰
کد مطلب: 350073
 
رئیسی: دولت باید با جدیت نسبت به مدیریت بازار ارز و کنترل قیمت‌ها اقدام کند
 
به گزارش اقتصاد ایران آنلاین به نقل از مرکز رسانه قوه قضاییه، حجت الاسلام رییسی در جلسه شورای عالی قوه قضاییه عنوان کرد: هیچ اخلالی در نظام تولید و توزیع و نظام ارزی و ریالی کشور را برنمی تابیم و برخورد می‌کنیم؛ اما رسیدگی به پرونده‌های متعدد تخلفات ارزی واردکنندگان، ارز‌های صادراتی، ارز‌های مداخله‌ای و یا دلالان کف خیابان چاره مشکلات بازار ارز نیست.

حجت الاسلام رییسی تصریح کرد: برخورد‌های پلیسی و قضایی ضروری است، اما ساماندهی بازار ارز نیازمند مدیریت توسط دولت است و دولت باید با جدیت نسبت به مدیریت بازار ارز و کنترل قیمت‌ها اقدام کند.

رئیس قوه قضاییه خطاب به مسئولان قضایی گفت: در برخورد با ساخت و ساز‌های غیرمجاز ملاحظه این و آن را نکنید، اما اولویت را در برخورد‌ها به دانه درشت‌ها و تخلفات بزرگتر اختصاص دهید. هیچ دری به روی قاضی بسته نیست؛ قاطع، قانونمند و با رعایت اولویت‌ها برخورد کنید. اگر متخلفین در هر پست و مقامی که باشند جدیت و بی رودربایستی بودن مقامات قضایی را ببینند خاضع خواهند شد.

وی ادامه داد: مسئولان اجرایی هم نسبت به تخلفات در ساخت و ساز‌ها حساس باشند تا تخلف پا نگیرد و راه برای قانونمداران باز باشد و برای قانونشکنان سد شود.

رئیس قوه قضاییه با بیان اینکه راهکار پایان شرارت‌های آمریکا در منطقه اخراج از منطقه است، گفت: تهدید امنیت هوانوردی و تعرض به هواپیمای مسافربری به هیچ وجه قابل گذشت نیست.
رییس قوه قضاییه تاکید کرد تا دادستانی کل و معاونت بین الملل قوه قضاییه شکایات سرنشینان این هواپیما را مجدانه پیگیری کنند.