امتیاز مثبت
۰
سامانه ارزیابی خدمات دولت الکترونیک رونمایی شد
چهارشنبه ۹ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۰۰
کد مطلب: 334440
 
سازمان فناوری اطلاعات ایران سامانه ارزیابی و پایش خدمات دولت الکترونیک را برای افزایش کیفیت خدمات الکترونیکی دستگاههای اجرایی با امکان ارزیابی توسط عموم مردم راه اندازی کرد.
به گزارش ایرنا، سامانه ارزیابی و پایش خدمات دولت الکترونیکی به نشانی اینترنتی payesh.iran.gov.ir در دسترس عموم قرار گرفته که امکان خوداظهاری وضعیت خدمات الکترونیکی برای دستگاه های اجرایی و نیز امکان ارزیابی مردمی فراهم شده است.


کارشناسان و ارزیابان می توانند نظر کارشناسی خود را در مورد خدمات الکترونیکی دولت از طریق این سامانه اعلام کنند.

امکان جمع آوری داده در درگاه های خدمات دولتی، ذخیره سازی اطلاعات، بسترسازی برای رشد خدمات دستگاه ها از طریق ارزیابی مستمر و ارائه پیشرفت هر دستگاه ها از اهداف ایجاد این سامانه عنوان شده است.


در این سامانه شاخص های ارزیابی خدمات دستگاه های دولتی به تفکیک مراحل بلوغ آورده شده است و نتایج سه دوره ارزیابی دستگاه ها نیز از این طریق در دسترس قرار دارد.


عضو هیات عامل سازمان فناوری اطلاعات ایران امروز (سه شنبه) این سامانه را رونمایی کرد.


«رضا باقری اصل» در این مراسم در پاسخ به خبرنگار اقتصادی ایرنا گفت: انتظار می رود نظام بانکی به زودی خدمات بهتری در دولت الکترونیک ارائه کند.


باقری اصل افزود: مقرر شد تا 2 ماه آینده سرویس استعلام چک و تسهیلات از طریق دولت همراه در اختیار مردم قرار داده شود.

وی همچنین اعلام کرد بزودی امکانی فراهم می شود که مردم بتوانند هنگام نقل و انتقال املاک، مالیات را در جا پرداخت کرده و به مراجعه دیگری نیازی نداشته باشند.