امتیاز مثبت
۰
محسن هاشمی رییس شورای شهر تهران ماند
يکشنبه ۳ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۳۹
کد مطلب: 345547
 
محسن هاشمی برای سومین سال ریاست شورای شهر تهران را بر عهده دارد. هاشمی از ۲۱ رای با ۱۸ رای اعضای شورای شهر تهران، رییس ماند. در این میان سه رای سفید به محسن هاشمی داده شد.
محسن هاشمی برای سومین سال ریاست شورای شهر تهران را بر عهده دارد. 
به گزارش «انتخاب»، در نخستین روز سومین سال آغاز به کار پنجمین دوره شورای شهر تهران، انتخابات برای مشخص شدن ترکیب هیات رئیسه برگزار شد و محسن هاشمی به عنوان رئیس شورای شهر انتخاب شد.

 
محسن هاشمی از ۲۱ رای با ۱۸ رای اعضای شورای شهر تهران، رییس شد. در این میان سه رای سفید به محسن هاشمی داده شد.

 
پیش از رای گیری امروز، محسن هاشمی رییس شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه علاقه‌مند به تثبیت در جایگاه ریاست شورا در سال سوم اظهار داشت: هیات رییسه باید تلاش بیشتری برای رعایت شان اعضا و شورا انجام دهد، زیرا گاهی این مهم رعایت نمی‌شود.

 
وی روز یکشنبه پیش از آغاز یکصد و شصتمین جلسه شورای شهر تهران که یکی از دستور‌های آن تعیین هیات رییسه است در جمع خبرنگاران خاطرنشان کرد: گاهی دیده می‌شود شان شورا رعایت نمی‌شود و از بیرون تحلیل‌های سیاسی درباره شورا انجام می‌شود که ممکن است شأن شورا رعایت نشود.

 
هاشمی همچنین در پاسخ به پرسش خبرنگاران درباره نامزدی برای ریاست شورا اظهارداشت: علاقه‌مند به تثبیت هستم، زیرا تثبیت در مدیریت کار‌ها را خوب پیش می‌برد و بررسی اشتباه‌ها می‌تواند وضعیت بهتری را برای مدیریت شهر ایجاد کند.

 
وی ادامه داد: این اعضا هستند که (درباره ترکیب هیات رییسه)‌ تصمیم می‌گیرند و نظر خود را با رایی که می‌دهند به مردم نشان می‌دهند.

 
هاشمی در پاسخ به اینکه اگر شما دوباره رییس شوید تغییر روش داریم با خیر؟ گفت: شما بحث شورا را از شهرداری جدا کنید، این نکته‌ای است که معمولا در سوال خبرنگاران هم هست، اما بحث نظارت و اجرا با هم فرق می‌کند.

 
وی ادامه داد: دیگر اینکه در قانون شورا، وظایف هیات رییسه مشخص شده است و یکی از مسایل مهمی که در قانون دیده شده، برنامه دقیق برای مدیریت شورا و مدیریت کمیسیون هاست که این موضوع باید در هیات رییسه تقویت شود.