امتیاز مثبت
۰
وزارت بهداشت در باره سلامت مردم کوتاهی نمی كند/ برخى به دنبال جوسازى هستند
دوشنبه ۱۸ تير ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۵۳
کد مطلب: 335647
 
ایرج حریرچی سخنگوی وزارت بهداشت در اخبار ساعت ۲۰ شبکه چهار اظهار کرد: از سال‌ها پیش وسایلی مثل قیچی و پنس پس از استریل، مجددا مورد استفاده قرار می‌گیرد و این موضوع یک اتفاق جدیدی در کشور محسوب نمی‌شود، اما برخی افراد با هر موضوعی اقدام به جوسازی و مخالفت می‌کنند.
به گزارش باشگاه خبرنگاران حریرچی با اشاره به اینکه امروزه به ازای هر ۲۵ نفر یک عمل جراحی انجام می‌شود؛ ادامه داد: در آمریکا که خود سازنده تجهزات پزشکی است بر اساس دستور العمل سازمان F. D. A. از سال ۱۹۷۰ برخی از وسایل پس از استریل مجددا مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 
وی افزود: به مردم اطمینان می‌دهیم که سلامتی آن‌ها الویت اصلی وزارت بهداشت است و به هیچ عنوان اجازه نمی‌دهد کاری که سلامتی آن‌ها را تهدید کند در حوزه سلامت عملیاتی شود.

 
سخنگوی وزارت بهداشت گفت: انجمن جراحان ایران درخواست مکتوب خود را مبنی بر اضافه شدن وسایل چند بار مصرف پس از استریل را به وزارت بهداشت داده است.

 
وی با اشاره به اینکه برخی از شرکت‌های وارد کننده و کالاهی خارجی بار‌ها اعلام کرده که ایران نفت دارد و باید از وسایل یکبار استفاده کند، گفت: برخی از رسانه‌های داخلی تحت تاثیر این جو سازی قرار گرفته اند که به مردم این اطمینان را می‌دهم وزارت بهداشت برای سلامتی مردم هیچ کوتاهی نمی‌کند.