امتیاز مثبت
۰
روند کاهشی نرخ ارز آغاز می شود
سه شنبه ۵ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۴۱
کد مطلب: 335241
 
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت:پیش بینی می شود که با تشکیل بازار ثانویه ارز و در صورت مدیریت صحیح بانک مرکزی بر این بازار، روند کاهشی قیمت ارز شروع شود.باید پذیرفت اداره اقتصاد کشور با ارز تک نرخی در شرایط موجود اقتصادی ممکن نبود چرا که نمی توانست تمام ابعاد بازار ارز را پوشش دهد و کارشناسان نیز در این زمینه نقدهای خود را بیان کردند.
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت:پیش بینی می شود که با تشکیل بازار ثانویه ارز و در صورت مدیریت صحیح بانک مرکزی بر این بازار، روند کاهشی قیمت ارز شروع شود.

 
محمدرضا پورابراهیمی داورانی در گفت وگو با خانه ملت درباره تشکیل بازار ثانویه ارز گفت:از ابتدای سال 97 کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی طرح دوفوریتی ساماندهی بازار ارز را آماده کرد و تیم اقتصادی دولت نیز موضوعات مطرح شده در طرح ساماندهی بازار ارز را پذیرفت؛ اما علی رغم این موضوعات، تصمیم ارزی غیرکارشناسی اتخاذ شد.

 
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی ادامه داد:باید پذیرفت اداره اقتصاد کشور با ارز تک نرخی در شرایط موجود اقتصادی ممکن نبود چرا که نمی توانست تمام ابعاد بازار ارز را پوشش دهد و کارشناسان نیز در این زمینه نقدهای خود را بیان کردند.

 
نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی،گفت:بعد از گذشت حدود 3 ماه، دولت نظر مجلس را در رابطه با موضوع تشکیل بازار ثانویه ارز پذیرفت؛ البته تاخیر در این خصوص هزینه های برای اقتصاد کشور در پی داشت.

 
لزوم ایجاد ثبات در اقتصاد

 
پورابراهیمی داورانی در ادامه گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با تاکید بر لزوم ایجاد ثبات در اقتصاد کشور تصریح کرد:دولت و بانک مرکزی باید با ابزارهای اقتصادی بازار متشکل ارزی را مدیریت کند تا از انجام معاملات ارزی بدون نظارت جلوگیری شود.

 
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی یادآور شد:پیش بینی می شود که با تشکیل بازار ثانویه ارز و در صورت مدیریت صحیح بانک مرکزی بر این بازار، روند کاهشی قیمت ارز شروع شود.