امتیاز مثبت
۰
روسیه حکم به فیلتر تلگرام داد
جمعه ۲۴ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۱۷
کد مطلب: 332839
 
دادگاه تاگانسکی شهر مسکو با پذیرش شکایت سرویس فدرال نظارت بر ارتباطات، فناوری اطلاعات و ارتباطات جمعی روسیه، حکم به فیلتر تلگرام داد.
روسیه حکم به فیلتر تلگرام داد
 
خبرگزاری ریانووستی امروز جمعه با اعلام این خبر نوشت: در این جلسه که در آن ارائه شواهد کمتر از نیم ساعت به طول انجامید نمایندگان سرویس امنیتی اف، اس،ب اظهار داشتند که تلگرام با سرباز زدن از ارائه کلیدهای رمزنگاری اطلاعات به سرویس امنیتی کشور تهدیدی برای منافع دولت و مردم شده است و می تواند در دستان تروریست ها قرار گیرد
.

به گزارش ایرنا، نمایندگان حقوقی تلگرام با اعلام اینکه پاول دوروف بنیانگذار تلگرام آنها را از حضور در این جلسه منع کرده است، در جلسه دادگاه حاضر نشدند.


دوروف به نمایندگان خود گفته بود با حضور در این جلسه به رای دادگاه مشروعیت می بخشید
. پیش از صدور رای دادگاه، وکلای تلگرام به رسانه ها گفتند که از دادگاه درخواست کرده اند که رسیدگی به شکایت سازمان نظارت بر رسانه های روسیه برای فیلتر این شبکه اجتماعی را به تعویق بیندازد.

پیشتر سازمان نظارت بر رسانه های روسیه اعلام کرده بود بلافاصله پس از صدور رای دادگاه، این پیام رسان را فیلتر خواهد کرد.


به گزارش ایرنا، سازمان نظارت بر رسانه های روسیه هفته گذشته شکایت نامه ای را علیه تلگرام به دادگاه تاگانسکی ارائه کرد تا به او مجوز فیلتر کردن این شبکه اجتماعی را بدهد.

در شکایت نامه سازمان نظارت بر ارتباطات جمعی روسیه به نقل از سازمان امنیت روسیه (اف.اس.ب) گفته شده است که تلگرام به وظیفه خود به عنوان منتشر کننده اطلاعات عمل نکرده است.

ماجرای فیلتر کردن تلگرام از آنجا شروع شد که این پیام رسان دست رد به درخواست سازمان امنیت روسیه زد؛ این سازمان با استناد به اینکه تروریست ها از تلگرام استفاده می کنند خواسته بود این پیام رسان امکان رمزخوانی پیام های شخصی مخاطبان را فراهم کند.