امتیاز مثبت
۰
معرفی پنج کتاب پرفروش «نشر چشمه» در یک هفته اخیر
يکشنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۵۶
کد مطلب: 319438
 
کتاب «هنر شفاف اندیشیدن» نوشته‌ی «رالف دوبلی» و ترجمه عادل فردوسی پور پرفروش ترین کتاب نشر چشمه در یک هفته اخیر بود.
عصرایران: در یک هفته اخیر کتاب های متنوعی در فهرست پرفروش ترین های نشر چشمه قرار داشت.

 
کتاب «هنر شفاف اندیشیدن» نوشته رالف دوبلی و ترجمه عادل فردوسی پور که به چاپ 40 خود رسیده است عنوان پرفروش ترین کتاب یک هفته اخیر نشر چشمه را به خود اختصاص داده است. این کتاب به معضل های همه گیر زندگی فردی و اجتماعی و راه کارهایی برای رهایی از آنها می پردازد.

 
کتاب «عقاید یک دلقک» نوشته «هاینریش بل» دومین کتاب پرفروش این نشر در یک هفته اخیر است. این کتاب با ترجمه‌ی «محمد اسماعیل‌زاده» به چاپ 37 رسیده است. این کتاب درباره‌ی دلقکی به نام «شنیر» است که همسرش او را ترک کرده و به همین دلیل دچار افسردگی است. این کتاب را می‌توان یکی از رمان‌های تاثیرگذار قرن بیستم دانست که در میان آثار هانریش بل شهرت بیشتری پیدا کرده است.

 
رمان «مردی به نام «اُوه» نوشته فردریک بَکمن نیز سومین کتاب پرفروش یک هفته اخیر این انتشارات است. این کتاب در حال حاضر به بیش از ۳۰ زبان ترجمه شده است. فردریک بَکمَن با رمانِ «مردی به نامِ اُوِه» به شهرتی استثنایی دست یافت. این رمان‌‌نویس و روزنامه‌نگارِ جوانِ سوئدی بعد از انتشارِ این رمان در سوئد و آلمان به جهان معرفی شد. مردی به نامِ اُوِه داستانِ روزگار پیرمردی ا‌ست کم‌حرف، سخت‌کوش و بسیار سنتی که اعتقاد دارد همه‌چیز باید سرجای خودش باشد و فقط احمق‌ها به کامپیوتر اعتماد می‌کنند.

 
چهارمین کتاب پرمخاطب این انتشارات، کتاب «رفتيم بيرون سيگار بکشيم، هفده سال طول کشيد...» ترجمه آبتین گلکار است. در این کتاب نُه داستان از هفت نویسنده‌ی معاصر روس (دینا روبینا، لودمیلا اولیتسکایا، لودمیلا پتروشفسکایا، آندری گلاسیموف، ویکتور پِلِوین، میخاییل یلیزاروف و زاخار پریلِپین) به فارسی ترجمه شده است، داستان‌هایی که اتفاقی انتخاب نشده‌اند و جهان‌شان کم‌وبیش به‌هم نزدیک است. قهرمانان این داستان‌ها از لایه‌هایی از جامعه انتخاب شده‌اند که در گذشته امکانی برای رساندن صدایشان به گوش خوانندگان پیدا نمی‌کردند و چه بسا وجودشان نادیده گرفته می‌شد.

 
پنجمین کتاب پرفروش، کتاب «پاييز فصل آخر سال است» نوشته «نسیم مرعشی» است. این رمان برش‌هایی از زندگی سه دختر در آستانه‌ی سی سالگی است. سه دختر که زندگی‌شان از در دوران دانشگاه با هم گره خورده و حالا در حالی که راهشان کاملا از هم جداست، کماکان روی زندگی هم تاثیر می‌گذارند. این کتاب به چاپ نوزدهم رسیده است.