امتیاز مثبت
۰
این روزها همه سهام می خرند؛ شما چطور؟!
جمعه ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۱۰
کد مطلب: 238032
 
مدیر عامل کارگزاری ارگ هومن گفت: قیمت اکثر سهام حاضر در بازار برای خرید جذاب است و این روزها بهترین زمان برای خرید سهام است.
این روزها همه سهام می خرند؛ شما چطور؟!
 

 محسن عباسلو با اشاره به اینکه سرمایه گذاران و سهامداران این روزها منتظر نتیجه مذاکرات هستند،گفت: نتیجه مثبت مذاکرات می تواند شوک خوبی برای بازار باشد.

این کارشناس بازار سرمایه با اشاره به اینکه بازار این روزها برای تحرک بیشتر نیازمند شوک است،گفت: ورود سنگین حقوقی ها به بازار یا یک شوک خبری می تواند تحرک لازم را ایجاد کند.

وی معتقد است در این شرایط عرضه اولیه برای بازار امتیاز مثبتی نیست بلکه باعث فشار فروش و جمع شدن نقدینگی از سایر سهام برای خرید سهام جدید است که این موضوع بازار را با کمبود نقدینگی مواجه می کند.

عباسلو پیش بینی کرد: چشم انداز مذاکرات روشن است و با انجام توافقات بازار پس از رکودی چند ماهه می تواند در روند صعودی مستحکمی قرار بگیرد.

وی با اشاره به اینکه علی رغم پیش بینی های مثبت، بازار در انتظار یک خبر واقعی است، افزود: این روزها به نظر می رسد سرمایه گذاران کم کم در حال ورود دوباره به بازار هستند چون قیمت ها برای خرید جذاب شده اند .

مدیر عامل کارگزاری ارگ هومن با اشاره به اینکه فصل مجامع، فصل گل بازار سرمایه است، گفت: با انتشار اخبار مثبت از نتیجه مذاکرات به طور قطع جهش خوبی در قیمت ها خواهیم داشت.

به گزارش سنا، وی در مقایسه بازار سهام با سایر بازارهای رقیب گفت: بازار ارز ، سکه و مسکن شرایط خوبی برای اینکه جایگزین بورس شوند، ندارند و نقدینگی ها همه منتظرند تا با یک محرک قوی، وارد بازار سرمایه شوند.

وی با تاکید بر اینکه رشد قیمت ارز کاملا موقتی بود و با تزریق ارز به بازار ،قیمت آن در روند کاهشی ماندگار می شود، ادامه داد: دلار به راحتی به نرخ های کمتر از سه هزار تومان می رسد.

عباسلو با اشاره به اینکه در این شرایط بورس بهترین گزینه برای سرمایه گذاری است،گفت: قوی ترین محرک بورس بحث توافقات هسته ای است که خبر قطعی اش بازار را متحول می کند.